Розвиток хрящової тканини в онтогенезі безхвостих
З курсу загальної ембріології відомо, що в зиготі запрограмована можливість формування цілого організму. Першими розблоковуються гени, що зумовлюють здатність клітини до проліферації і регулюють загальний метаболізм клітин. В міру того, як продовжується дроблення і зародок вступає в стадію гаструляції, починають активізуватися перші тканино специфічні гени. В різних клітинах і в різні фази розвитку одні гени можуть функціонувати, а інші — бути заблокованими. Тому виникають різні ферментативні системи і різні типи обміну речовин. Відбувається диференціювання клітин, утворюються різні тканинні структури.
Диференціюванням називається процес, в результаті якого клітина стає спеціалізованою. В основі диференціації знаходиться процес детермінації
— визначення подальшого напряму в розвитку клітин на генетичній основі — дії окремих компонентів генома. Диференціацію можна розглядати з різних позицій морфологічної, функціональної, молекулярної тощо. Основна теза молекулярної диференціації полягає у тому, що клітинна диференціація ґрунтується на синтезі специфічних білків, тобто клітини, що диференційовані в різних напрямках, різняться між собою за одним специфічним білком — послідовністю амінокислот білкової молекули. На тканинному рівні диференціація також проявляється у вигляді характерних морфологічних і функціональних змін, що відбуваються в певних групах клітин, частинах організму і в певний час. Процес, у результаті якого окремі тканини в ході диференціації набувають характерного для них вигляду, називають гістогенезом.
Він відбувається в ембріональному періоді онтогенезу після утворення зародкових листків.
Для земноводних характерна відносна крихкість кісткової тканини, тому можна припустити, що окостенінні деяких кісток проходить не повністю, і деяка частина кісток мають у своєму складі більшість клітин хрящової тканини. Хрящова тканина належить до сполучної тканини і виконує функцію опорну та формоутворюючу.
Мета роботи – розглянути та охарактеризувати особливості розвитку хрящової тканини у безхвостих земноводних.
Для досягнення поставленої мети нам потрібно вирішити деякі завдання:
- дати загальну характеристику хрящової тканини;
- проаналізувати спільні та відмінні особливості будови хрящової тканини у безхвостих та ссавців.
- Загальна характеристика хрящової тканини
- Порівняння будови та розвитку хрящової тканини безхвостих та ссавців
Подібні статті
Селекція дуба звичайного та ялиці білої
Дуб
звичайний (Quercus robur L.)
Могутнє
дерево 20-50 м заввишки з шатроподібною або широкопірамідальною кроною і
міцними гілками. Молоді гілки зеленувато-бурі або червонуваті, голі або ледве
опушені. Стовбур товстий 1-1,5 м у діаметр ...
Привчання собак до пошуку та виявлення речей людини на ділянці місцевості
На сьогоднішній день в Державної прикордонної служби України є велика
кількість технічних засобів, які посилюють прикордонні наряди, але службовий
собака залишається незамінним засобом посилення.
Використання кінолога з підготовленою соб ...