Будова білків.
Вперше гіпотезу про амідний зв’язок амінокислотних залишків у білках висунув російський біохімік О.Я.Данилевський у 1891р. Пізніше німецький хімік Е.Фішер підтвердив цю гіпотезу. Фішеру вдалося синтезувати поліпептиди, тобто сполуки, в молекулах яких амінокислотні залишки зв’язані між собою угрупуванням –СО-NH- . Це угрупування тому називають ще пептидним зв’язком. За цією теорією, молекула білка складається з більш-менш довгих поліпептидних ланцюгів, “з шитих” різними додатковими, побічними зв’язками, наприклад сульфгідрильними групами (SH) цистеїну, водневими містками та ін.
Подібні статті
Праця як прорив до свободи
Що
таке праця? Праця - це той місток, що прокладений від первісної до сучасної
людини. Саме вона зробила нас тим, ким ми є. Ми перестали ховатись від
блискавки, думаючи, що це боги карають нас за неслухняність, перестали чекати
літа, аби ...
Розвиток хрящової тканини в онтогенезі безхвостих
З курсу загальної ембріології відомо,
що в зиготі запрограмована можливість формування цілого організму. Першими
розблоковуються гени, що зумовлюють здатність клітини до проліферації і
регулюють загальний метаболізм клітин. В міру того, як ...
