Організаційно-технічні заходи

Організація робочого місця і роботи

Важливим моментом є дотримання правил техніки безпеки, акуратне і точне дотримання правил експлуатації приладів. На робочому столі повинні знаходитись лише ті прилади та реактиви, що необхідні для конкретних робіт. Усі зайві речі краще прибрати, ніщо не повинно заважати вільному переміщенню від робочого столу до витяжної шафи. Посуд з реактивами повинен мати етикетки з чіткою назвою сполуки, її хімічною формулою, концентрацією, датою виготовлення. Забороняється використовувати речовини без етикеток або з незрозумілим надписом, зливати їх у раковину, залишати без нагляду запалену спиртівку, працюючі прилади, відкриті хімічні реактиви (особливо леткі).

Забороняється залишати без нагляду робочі установки, включені електронагрівальні прилади, газові пальники. Після закінчення роботи проводиться прибирання робочого місця, миття брудного посуду [6].

Початковим етапом роботи було збір матеріалу протягом 2011 - 2012 років в м. Львові. Із зібраних зразків біоаерозолів були виготовлені тимчасові препарати. Для цього оброблений матеріал старанно був фіксований. Порівнюючи дані я зробила наступні висновки. На основі проведених досліджень, побачила, що кількість пилкових зерен різко коливається взалежності від гідрометеорологічних показників. І щоб створити календар пилення алергенних таксонів для цієї території потрібно проводити дослідження протягом декількох років.

Санітарно-гігієнічні вимоги до умов праці

Працювати необхідно при хорошому освітленні, справжній вентиляції, у чистому приміщенні. Це забезпечується постійним вологим прибиранням, миттям посуду після проведення досліду, прибирання робочого місця, провітрюванням приміщення. За чистотою в лабораторії потрібно слідкувати, сортувати дослідний матеріал, не звалювати його на робоче місце на невизначений термін, зберігати об'єкти досліджень, барвники, реагенти у відповідних умовах (у холодильнику, під витяжною шафою, недоступних для прямих сонячних променів місцях). До роботи в лабораторії допускаються особи, які пройшли інструктаж з техніки безпеки.

Для нормальної здорової діяльності на робочому місці і підтриманні високої продуктивності праці необхідно дотримуватись наступних вимог:

· виконувати технологічну дисципліну роботи обладнання та вимоги інструкції по експлуатації;

· всі роботи виконувати тільки справними інструментами і захисними засобами, не допускати їх забруднення, бути уважним;

· дотримуватись правил особистої гігієни, користуватись спецодягом, не переохолоджувати і не перегрівати організм; на металевих і керамічних пілотах необхідно встановлювати дерев'яні решітки, або товсті діелектричні покриття, не допускати роботу на слизькій і мокрій підлозі;

· в одному приміщенні дозволяється проводити роботи тільки при наявності в ньому не менше двох працівників [7].

Неприпустима наявність зайвих речей, одягу, продуктів харчування в лабораторії. Дотримання загальнообов'язкових правил техніки безпеки і санітарії на робочу місці забезпечує ліквідацію потенційних небезпек, що дає можливість працювати безпечно, без аварій, нещасних випадків і травм.

При роботі в експедиційно-польових умовах слід дотримуватись наступних вимог:

· перед кожним польовим сезоном всі учасники експедиції підлягають обов'язковому попередньому медичному огляду і запобіжним щепленням;

Перейти на сторінку: 1 2


Подібні статті

Лікарські рослини урочища Вістова Калуського району
Мета роботи: вивчити лікарські рослини урочища Вістова Завдання: 1. скласти перелік лікарських рослин урочища. 2. провести флористичний аналіз. 3. вивчити лікарські види рослин. ...

Трав’янисті рослини Кіровоградщини
Кіровоградська область розташована в центральній частині України. Її площа сягає 24,6 тис.км2. Межує з Черкаською, Полтавською, Дніпропетровською, Миколаївською, Одеською та Вінницькою областями. Рельєф області являє собою підвищену хвилясту рівнину, ...

Головне меню