Забарвлення і характер

Коли в Інституті цитології і генетики З РАН в Новосибірську проводили досліди по одомашненню лисиць, виявилося, що, якщо вибирати з покоління в покоління тварин, що лояльно відносяться до людини, врешті-решт вони набудуть «собачі ознаки». У них будуть довгі відвисаючі вуха, укорочені хвости і плями на шкурі. У щурів, звичних сірих пацюків, в 30-м поколінні з'явилися білі плями різного розміру - від «краватки» до білого живота. Біля найласкавіших плями розрослися настільки, що темними залишилися тільки голова, шия і смужка шерсті уздовж хребта. При русі у зворотний бік, до агресивності, пацюки стали набувати вугільне забарвлення. Лисиці теж почорніли.

А ось у кішок все навпаки. Біолог Наталія МОСЬКОВКИНА, автор книги «Генетика і спадкові хвороби собак і кішок», відзначає, що «черниши» - найласкавіші звіри. Вони володіють хорошою вдачею і легко уживаються з будь-якою людиною.

Найрозумніші коти - це руді. Наприклад, якщо потрібно вивчати розсудливу або нервову діяльність організмів, співробітники біологічного факультету МІЛІГРАМУ набирають для роботи тільки «рижків». Вони найлегше навчаються і показують кращі результати в дослідах.

Але з рудим котом в звичному житті не так легко ужитися. Навіть щонайменша «іржа» на шкурі кішки додає її характеру зухвалість і самостійність. Це тварини з своєю думкою. А якщо кіт до того ж і смугастий, то це неслух серед неслухів і дуже підступний тип. Мабуть, за це їх і обожнюють.

А ось білі кішки не дуже популярні. Як правило, вони боязкі (можливо, через те, що часто страждають глухотою), образливі, але дуже ласкаві. Білий - дуже «мазкий» колір і в прямому, і у переносному розумінні: такі кішки частіше хворіють на заразливі хвороби.

Кішки з довгою шерстю куди більш домашні, ніж їх товариші з шерстю «спортивного» вигляду. Але найспокійніші і ледачіші - це персидці, які настільки флегматичні, що у них виникає проблема з туалетом і розмноженням.

Характер двобарвної кішки складається з поєднання відтінків, але в цілому їх характеризують як грайливих кішок. Трибарвні тварини, по прикметах, приносять щастя, а за вдачею нагадують маленьких собачок: обожнюють своїх господарів і готові слідувати за ними на край землі.

Що означає масть вашої кішки

Забарвлення

Характер

Білий

боязкий, ласкавий

Золотистий

спокійний, люблять, коли їх вичісують

Рудий

розумний, грайливий

Колор-пойнт (сіамський)

товариський, дуже прив'язується до господаря

Смугастий

винахідливий, шкодливий

Сірий

незалежний, волелюбний

Голубий

контактний, доброзичливий

Мармуровий

кокетливий, поступливий

Шоколадний

вимогливий, веселий

Димчастий

флегматичний, розсудливий

Черепаховий

зраджений, пустотливий

Чорний

добрий, слухняний


Подібні статті

Сезонні зміни в житті безхвостих, пов’язані з особливостями їх біології (жаби, ропухи)
Поведінка земноводних нескладна, що відповідає організації центральної нервової системи. Частина безхвостих здатна до швидких, але одноманітним рухам; у воді більшість видів більш рухливі, чим на суші. Основа поведінки земноводних - порівн ...

Родина Розові
Розові — велика родина, яка налічує до 100 родів і 3000-3350 видів космополітного поширення, але переважно вони зростають в помірних і субтропічних областях північної півкулі; тільки представники родини Хризобаланових із зигоморфними квітк ...

Головне меню