Кішка відрізняється розумом і кмітливістю

Для будь-якого власника його вихованець якщо і найрозумніший, то вже точно хитрий і жахливо кмітливий і меткий. І в той же час навіть тварина з "сімома п'ядями в лобі" може привести у відчай нездатністю зрозуміти прості речі.

Так відбувається тому, що поняття інтелекту ми приміряємо "на себе". В деяких відносинах кішки, звичайно, дурніше за людей, та зате вони можуть робити багато що, чого не уміють люди. Я упевнена, що кішки володіють інтелектом, оскільки легко пристосувалися жити з обожнюючими їх людьми і так само легко виживають в диких умовах. І якщо рахувати здібність до виживання проявом інтелекту, то у кішок він достатньо високий.

Котячий інтелект можна представити у вигляді окремих компонентів, одні з них - природжені, інші - придбані.

Більшість навиків закладається з народження, але деяким треба вчитися. Доведено, що фізичні рухи, необхідні для полювання, у котенят природжені, а ось самому мистецтву полювання вони повинні навчатися. Кішки по рівню розвитку інтелекту знаходяться десь посередині між двома крайнощами. Перша - це абсолютна нездатність пристосуватися до умов, що змінилися, друга, навпаки - легке засвоєння нових знань і умов (до цього схильні мавпи і дельфіни). Проте кішки легше навчаються тому, що може стати в нагоді їм на полюванні, оскільки вони є виключно м'ясоїдними тваринами.

Мозок новонародженого котеняти функціонує вже при народженні і стрімко розвивається в перші п'ять місяців життя. В середньому через два роки кішки досягають піку в розвитку розумових здібностей. Навчання, проте, може продовжуватися все їх котяче життя.

Кішки вчаться спостерігати і наслідувати точно так, як і це робимо ми з вами. Дослідження показали: якщо кішка спостерігає, як інші кішки звалюють перешкоди і перестрибують бар'єри, здобуваючи їжу, вона навчатиметься цим прийомам набагато швидше, ніж кішка, що не має таких вчителів.

Маленькі котенята вчаться навикам полювання біля своєї матері. Метод проб і помилок теж є навчанням. Спроби котеняти дістати блискучі прикраси з новорічної ялинки можна розглядати як втілення цього методу: спочатку він намагається стрибнути з підлоги на ялинку; коли це йому не вдається, він влізає абикуди вище, наприклад на шафу, і стрибає з нього, намагаючись схопити лапами іграшку. Але якщо ялинка встояла, і іграшка не стала його трофеєм, то залишається одне з двох: або ви відволікаєте чим-небудь його увагу, або рано чи пізно він доб'ється свого.

Кішки - непогані винахідники. Якщо кішка, якої ви помістили в клітку, одного разу приловчиться відкрити клямку, то будьте упевнені, що вона повторюватиме це і надалі. Іноді кішки, в буквальному розумінні, дресирують своїх господарів, примушуючи їх виконувати певні дії в потрібний їм час.

Більшість кішок володіє розвиненішим "інстинктом повернення", а також кращою пам'яттю, ніж собаки. Значна частина котячого мозку управляє їх гімнастичними здібностями. Відповідальність за рівновагу і рух несе мозочок, який у кішок значно більше, ніж у інших ссавців, а велика частина кори головного мозку займається обробкою величезної кількості інформації, що поставляється "супердетекторами": вухами, очима і вусами.

А ще ваша кішка відноситься до одних з найталановитіших і різносторонніх "співаків" серед тварин - в їх мові більше 16 різних звуків. І уважний господар дуже швидко починає розбиратися у відтінках голосу і настрою свого чотириногого друга.

Кішки чутливі до вашого настрою і дарують вам любов і увагу. Адже їм байдуже, хто ви і як виглядаєте, повний ви або худий, багатий або бідний, здоровий або хворий. Більш того, серед всіх домашніх тварин кішки - найніжніші і ласкавіші створення. Тому зовсім не дивно, що багато людей вважають за краще залишатися удома з кішкою, ніж йти на ризик спілкування з собі подібними. Звичайно, багато хто з нас занадто олюднює кішок, але ж так важко залишатися неупередженими по відношенню до цих розумних і загадкових створень.

Коли зоопсихологами була складена анкета для характеристики прихильності людей до кішок, опитали 900 чоловік. 99% опитаних вважали кішок членами своєї сім'ї і використовували слово "любов", щоб описати свої відносини з ними. 90% щодня розмовляють з кішками, а 87% повідомили, що кішки сплять з ними в одному ліжку.


Подібні статті

Нормальна мікрофлора людини
Людина перебуває в постійному зовнішньому оточенні мільйонів мікроорганізмів. Вони заселяють і її внутрішнє середовище. Це нормальний мікробіологічний стан її існування. Але в разі порушення балансу співіснування мікроорганізмів (найчастіше це відбув ...

Генетичні особливості мікроорганізмів
Надзвичайно важливим серед досягнень мікробіології останньої чверті XIX ст. є відкриття неклітинних форм життя — вірусів. Тоді багато вчених вважали, що бактерії є найменшими і найпростішими організмами, і що саме вони стоять на межі живої ...

Головне меню