П'ять типів поведінки кішок

Американські фахівці виділяють п'ять основних проблем, що виникають при вихованні кішки. До якого типу відноситься Ваша?

1. Капризний і агресивний кіт, що робить все, що хоче. Витоки такої поведінки - в дитинстві, коли він не знав слова не "можна". Що робити? Частіше брати котеня на руки. Ніколи не бити його - це не допоможе, а, навпаки, озлоблюватиме. Якщо він випускає кігті, просто припиніть гру і при цьому скажіть не "можна". Запам'ятайте: войовничість кота часто обумовлена просто страхом. Бувають кішки, що плюються. Ви можете відповісти їм тим же. Якщо не допоможе, скористайтеся пульверизатором. У випадку, якщо кішки дуже часто шиплять, застосуйте цей же засіб. Іноді тварини поводяться дуже агресивно, дряпаючи гладку поверхню, як би намагаючись щось закопати. Це буває від страху, що вони втратили контроль над ситуацією. Запропонуйте їм який-небудь старий килимок. Або ж загорніть тварину цілком в зігрітий рушник. Це теж зменшить страх, як і ласка, любов і турбування . Друга можлива причина агресивної поведінки кота - захист території. Це буває частішим, якщо у вас живуть два або більше тварин. В таких випадках потрібно терпляче привчати кішок один до одного, без закритих дверей! На худий кінець окропіть, обох кішок одним і тим же одеколоном.

2. "Неотесані" кішки, які відмовляються користуватися ванною, мітять все навколо, зціплюють речі із столу. Тут слід перш за все подумати про медичні причини. Якщо все гаразд, розміркуйте, чи добре коту живеться. Може, він привертає до себе увагу, тому що озлоблений, самотній і нещасний? Заходи любов і турбування. Прийшовши з роботи, спочатку поспілкуйтеся з котом, а потім вже з дружиною (чоловіком). Може, він на щось злиться? Або на когось? Кішки не люблять людей, перед якими вони випробовують страх, тому вони мітять перед ними. Радимо повісити над улюбленим місцем меченія на мотузку фольгу. В яку була загорнена риба. Це відверне тварину. Або спробуйте погодувати кота на тому місці, де він мочиться.

Якщо вам так і не вдалося встановити причини такої поведінки, спробуйте наклеїти навкруги "фатальної" території липку стрічку або окропіть навколо білим оцтом. Тільки не тикайте кота туди носом! Зробіть ванну бажаної для кішки: чистої, з хорошим абсорбентом.

3. Кіт-плакса.

Перше, що хочеться тут же зробити - це узяти його на руки. Потім, слухаючи годинником його ор, хочеться прибити його. Якщо це, звичайно, не хвороба. Кіт кричить, відчуваючи себе кинутим. Значить, ви стали надавати йому менше уваги. Який вихід? Забезпечте йому затишне улюблене місце; зробіть це до того, як він заволає; якщо це трапиться вночі, бризніть на нього водою.

4. Кіт-руйнівник.

Кішки цього типу прагнуть порвати все, що трапляється їм на шляху. Проявіть терпіння: він не відразу засвоїть, що не можна дерти все підряд. В квартирі повинен бути предмет, на якому тварина змогла б сконцентрувати свою увагу, наприклад, дошка для царапанья. Рослини, до яких він живить особливу симпатію, тримайте подалі. Краще створіть йому власний сад. Елементарний котячий сад овес, що росте в мисці. Можна також вирощувати пшеницю або петрушку.

Як відучити кота стрибати на меблі? Можна запропонувати простий метод - столи і стільці з подушкою-сюрпризом із стопки книг, картони або жерстянки, які звалюються на кота при щонайменшому дотику до заборонених меблів. Або поставте всюди балончики від дезодоранта: кішки жахливо бояться, що вони бризнуть. Крім того, вони загрозливо погойдуються, коли стрибуни скоюють свої піруети.

Жування дротів - смертельно небезпечна звичка. Потрібно побризкати їх білим оцтом або обмазати кашкою з тютюну. Але заздалегідь перевірте, як реагує ваш кіт на ці запахи.

5. Кішка-примадонна.

Симптоми: їсть з вами одночасно, але тільки краще з того, що їсте ви. Прихильно дозволяє піклуватися про себе. Одним словом, зіпсована кішка-сноб. Що треба мати на увазі? Більшість кішок в змозі перейти на нову дієту протягом трьох днів, якщо ви визнаєте, що це кращий варіант. Вони можуть і поголодувати декілька днів, нічого страшного не відбудеться!

Перейти на сторінку: 1 2


Подібні статті

Фауна прісноводних черевоногих молюсків
Тваринний світ досить різноманітний. Тварини, а особливо безхребетні, зустрічаються майже у всіх біосферних оболонках. В даний час посилено освоювання різних екосистем, значна частина досліджень припадає на водні екосистеми. Світ безхре ...

Основи фізіології харчування
Харчування - фізична потреба людини. їжа є вихідним матеріалом для побудови і відновлення кожної клітини організму людини. Підраховано, що за своє життя людина споживає в середньому близько 1,3 т білків, 12,5 т вуглеводів і 75 т води. За в ...

Головне меню