Чир, або Щокур (Coregonus nasus)
Ознаки: злегка приземисте оселедцеподібне тіло з дуже маленькою конусоподібною головою і тупим рилом. Луска крупніша, ніж у лососевих риб, бічна лінія повна. Жировий плавник між спинним і глибоко вирізаним хвостовим плавниками. Вузький рот ледве доходить до вертикалі переднього краю ока, положення рота нижнє. Верхня щелепа широка і коротка. На першій зябровій дузі 20-29 (звичне ок. 24) коротких тичинок. Забарвлення: спина від ясно-синювато-зеленого кольору до оливкового, боки і черевце від білого до сріблястого. Довжина: 50-60 см (Альпи), макс. до 86 см (Сибір).
Ареал: у низовьях річок і в озерах від Сибіру до біломорського басейну; у Балтійському морі, у великих глибоких озерах Швеції, сівши. Німеччині, Польщі, на північному заході Росії; у численних альпійських і передальпійських озерах Швейцарії, в Австрії і Баварії.
Спосіб життя: представники цього вигляду є прохідними в арктичних і прибалтійських регіонах, в глибоких озерах - непрохідними. Нерест в жовтні - грудні. Нерестовищами можуть служити для різних форм як проточні води, так і пологі береги озер. Якщо нерест відбувається в річках, памолодь повертається в озера. Статева зрілість наступає на 4-5-у році життя. Живлення: дрібна донна живність (черв'яки, личинки комах, молюски), а також крупний зоопланктон.
Подібні статті
Паразитичні пласкі черв'яки
Проблеми забезпечення здоров'я населення країни є сферою
міжгалузевого регулювання і одним з найважливіших аспектів соціальної політики
в області охорони здоров'я населення [Демьянков Е. Н., 1996].
Сучасний рівень розвитку медицини вимаг ...
Механізми раннього ембріонального розвитку
Керівники тваринницьких господарств звичайно зацікавлені у підвищенні
продуктивності сільськогосподарських тварин. Їх кінцевою метою є підвищення
якості та кількості продукції без зростання видатків на утримання поголів’я.
Біотехнологічні ...