Родина вугри щукорилі

Родина вугри щукорилі (Muraenesocidae) поєднує 2-3 види роду щукорилі вугри (Muraenesox). Назва його дуже вдала: голова цих великих (до 2 м) риб дуже нагадує голову щуки. Тіло щукорилого вугра позбавлене луски, у поперечному перерізі кругле, стиснуте з боків тільки хвіст; спина жовта або бура, черево сріблисте, спинний й анальний плавці облямовані темною смугою. Це активний хижак: у шлунках щукорилих вугрів знаходили риб і головоногих молюсків. Поширені щукорилі вугри (М. cinereus, М. talabon, M. talabonoicles) у тропічній і субтропічній зоні Тихого й Індійського океанів. Вони служать у прибережних водах Японії, Китаю й Індії об'єктом інтенсивного промислу. Ловлять їх на тачкову снасть.

Хамо (Muraenesox cinereus) або японський щукорилий вугор, заходить в гирла рік й опріснені лагуни. Як ми вже згадували, у Японії він служить об'єктом рибництва.

Лептоцефали хамо зустрічаються в берегів Японії до кінця жовтня й досягають 100-115 мм довжини, зменшуючись під час метаморфозу до 74 мм.

Висновок

Вугреподібні є унікальними тваринами. Вони мають велике значення в житті людини і в природі.

Скрізь, де морський вугор водиться в достатній кількості, його промишляють на тачкову снасть - яруси й вудки, наживлені рибою. М'ясо його не настільки смачне, як у річкового вугра, і в Європі цінується набагато нижче. Навпроти, морські вугри, що живуть біля узбережжя Північної Америки, вважаються одними із самих цінних риб.

Промислового значення морингієві не мають.

Представників муренових скрізь побоюються, але при нагоді охоче вживають у їжу. В деяких видів мурен м'ясо може бути отруйним і викликати небезпечне отруєння.

Вугровий промисел у колишньому СРСР перебував у гіршому положенні, ніж у країнах Західної Європи. У Чорне море скляні вугри майже не заходять, і відзначені лише одиничні випадки піймання вугрів у Дунаєві, Дністрі, Бузі, Дніпру (до Могильова), Доні, Кубані й Ріоні. У північно-східній частині Чорного моря з 1944 по 1955 р. піймано лише 11 вугрів, що скотилися на нерест (з них 10 виявилися самками).

У деякі ріки Англії, Шотландії й Західної Європи скляні вугорьки (ельвери, сивеллі) заходять такими незліченними масами, що раніше їх ловили, вичерпуючи з води сачками із дрібним вічком, готуючи з них разом з яйцями щось начебто рибного омлету. Тепер цей варварський промисел припинений. Живі вугорьки стали предметом експорту й мільйонами вивозяться в інші країни, де їх використають для посадки в ставки, озера й ріки. Молоді вугри досить живучі, і відхід під час перевезення рідко становить більше одного відсотка.


Подібні статті

Основи фізіології харчування
Харчування - фізична потреба людини. їжа є вихідним матеріалом для побудови і відновлення кожної клітини організму людини. Підраховано, що за своє життя людина споживає в середньому близько 1,3 т білків, 12,5 т вуглеводів і 75 т води. За в ...

Ефіроолійні рослини
Ефіроолійні культури належать до різних ботанічних родин та видів. Об'єднує їх наявність ефірної олії, яка нагромаджується в рослині або окремих її частинах — насінні, лиртках, пелюстках квіток. Ефірна олія містить природні ароматичні речовини, ...

Головне меню