Властивості (ознаки) живих систем
ВИСНОВОК
Життя, вища в порівнянні з фізичною і хімічної форма існування матерії, закономірно виникає за певних умов у процесі її розвитку. Живі об'єкти відрізняються від неживих обміном речовин - неодмінною умовою життя, здатність до розмноження, росту, активної регуляції свого складу та функцій, до різних форм руху, подразливістю, пристосовуваністю до середовища і т.д.
Особливість живого полягає у величезному різноманітті властивостей, придбаних завдяки мінливості матеріальними структурами живих об'єктів.
Живі системи характеризуються набагато більш високим рівнем впорядкованості структурної і функціональної, в просторі і в часі.
Живі системи обмінюються з навколишнім середовищем енергією, речовиною та інформацією, тобто є відкритими системами. При цьому, на відміну від неживих систем, в них не відбувається вирівнювання енергетичних різниць та перебудови структур у бік більш ймовірних форм, а спостерігається зворотне.: Відновлюються різниці енергетичних потенціалів, хімічного складу і т.д., тобто безперервно відбувається робота "проти рівноваги".
Таким чином, життя якісно перевершує інші форми існування матерії щодо різноманіття складності хімічних компонентів і динаміки протікають в живому перетворень.
Подібні статті
Фауна гідробіонтів озера Сірче
Життя величезної більшості безхребетних тварин повязане з
водою. У кожній водоймі розрізняють дно басейну, що називається бенталь, і
товщу води – пелагіаль. Організми, що населяють бенталь, мають назву бентичних,
або донних, скороченно вон ...
Історія розвитку анатомії як науки
В історії розвитку анатомії, як і ветеринарної медицини,
розрізняють три періоди: перший - анатомія давніх часів: з найдавніших часів до
занепаду Західної Римської імперії (476 р); другий - історія анатомії середніх
віків: з часів занепаду ...