Методика дресирування собак по привчанню собак до пошуку та виявлення речей людини на ділянці місцевості. в І-му, періоді дресирування
ПЕРШИЙ ПЕРІОД
Задача: привчити собаку зигзагоподібному пошуку предметів на ділянки місцевості 50х100 м в полегшених умовах.
Вимоги до умов на перших заняттях.
1. Вправи виконуються на початку заняття, коли собака в бадьорому стані, краще, якщо він буде напівголодний.
2. Підбираються апортувальні предмети, які добре зберігають запах людини, на які собака реагує зацікавлено. Вони повинні бути невеликими, різної форми, якості, а по кольору відповідати фону місцевості. На речах повинна дотримуватися чистота запаху. Для цього вони маскуються, використовуються на заняттях один тільки раз і після кожного заняття провітрюються і регулярно замінюються, дотримуються правила дачі ласощів.
3. Підбирається рівна, знайома для собаки ділянка місцевості з наявністю рослинного покриву, без відволікаючих подразників. Ширина ділянки місцевості, яка обшукується на кожному занятті повинна бути біля 50-ти м, вітер завжди повинен бути назустріч собаці.
4. Помічник по вказівці і під контролем дресирувальника, не заходячи на ділянку, розкидає 5-7 предметів так, щоб вони склали трикутник і один від другого були не далі ніж в 30-40 м. В цілях економії часу дресирувальник може сам розкидати апортувальні предмети помічника, які знаходяться в поліетиленових пакетах.
5. Час від початку розкидування предметів до початку обшуку місцевості повинен бути не менше 15-20 хв., з тим, щоб запахові частинки від розшукуємої речі розповсюджувалися по ділянці, створюючи придатні умови для їх виявлення собакою.
6. Вправи повторювати на одному занятті не менше 2-3-х разів.
7. З метою активізації роботи собаки рекомендується на перших 2-3-х заняттях до предметів прикріпити маленькі шматочки м’яса, можна застосовувати полі (пусті) предмети. За кожний виявлений предмет собака заохочується ласощами.
Вимоги до підготовленості дресирувальника.
В ході занять по відпрацюванню підготовчих вправ і ускладнень першого періоду дресирувальник повинен бути навчений:
1. Добре орієнтуватися на місцевості.
З цією метою підбираються різноманітні по характеру (рельєфу, рослинності, розмірам) ділянки місцевості на яких відбуваються тренувальні заняття.
На перших заняттях “оглядаємі” ділянки позначаються додатковими прапорцями на відстані друг від друга до 15 м. Дресирувальник по команді “Гуляй” і жестом посилає собаку в напрямку цих прапорців. Потім поступово умови ускладнюються — забираються додаткові прапорці, змінюються ділянки місцевості.
2. Вміло, швидко розкидати речі на ділянці місцевості, запам’ятовувати їх місцезнаходження.
Дресирувальник повинен бути навчений швидко і правильно розбрасувати предмети так, щоб вони на ділянці розташовувалися рівномірно на кутах трикутника. Такий порядок розкидування предметів на ділянці сприяє виробленню у собаки зигзагоподібного пошуку. Речі розкидаються так, щоб вони лежали не ближче 5 м від краю ділянки. На перших заняттях дресирувальник повинен точно знати місцезнаходження речей, щоб направляти собаку точно на предмет. Тому необхідно перевіряти і тренувати зорову пам’ять дресирувальників шляхом їх опитування.
3. Оцінювати обстановку, приймати доцільні рішення по організації і виконанню вправ.
Перед виконанням кожної вправи дресирувальник повинен оцінити і докласти керівнику занять висновки із оцінки обстановки:
- поставлена задача;
- рельєф місцевості;
- напрямок вітру;
- розміри ділянки, що оглядається і спосіб виконання задачі.
4. Вміло керувати собакою командами і жестами, а при необхідності і повідком.
Навчання дресирувальника керувати собакою відбувається в період вироблення у собаки умовного рефлексу зигзагоподібного руху. Воно наступне.
Спочатку у дресирувальника вироблюють вміння спонукати собаку до зигзагоподібного руху і доходити до бокових меж ділянки: подавати жест правою або лівою рукою без похилу корпуса, енергійно рухатися за собакою, вміло заохочувати собаку. Потім добиваються чіткості керування повідком.
5. Розуміти поведінку свого собаки, своєчасно заохочувати собаку за найдену річ.
Для цього необхідно на підготовлених собаках показати дресирувальнику яскраво виражену поведінку собаки при виявленні речі. Потім, шляхом систематичних вправ по пошуку собакою кинутих предметів, домагатися розуміння ним поведінки свого собаки.
В першому періоді дресирування відпрацьовуються наступні види ускладнень:
- вироблення першопочаткового умовного рефлексу пошуку 5-7 предметів на ділянці місцевості 50х60 м;
- поступове збільшення розмірів ділянки, що оглядається до 50х100 м;
- розкидання різноманітних по якості, формі і кольору апортувальних предметів з рахунком утворення пустих кутів;
- привчання сідати з виявленим предметом у місця його виявлення;
Подібні статті
Вплив елементарних еволюційних факторів на генофонди людських популяцій
Клітинні і фізико-хімічні організми спадковості і мінливості універсальні
для всіх живих істот, включаючи людину. Встановлена певна залежність
життєдіяльності індивідууму від властивостей його генотипу. Більшу частину
своєї історії людство ...
Загальна характеристика типу Земноводні
Об’єкт
даної роботи – клас земноводні. Це самий нечисленний клас хребетних. Назва цієї
групи говорить про те, що ці тварини, що виходять на сушу, не відірвалися ще в
повній мірі від життя у воді.
Метою курсової роботи є детальне
розгля ...