Ритм активності сезонна мінливість та міграція, характер розмноження

Миші-крихітки активні цілий рік. Розмножуються дуже швидко. За рік вони здатні мати до шести приплодів. У кожному приплоді миші-крихітки буває від 3 д 8 дитинчат. Приплоди є більшими в серпні і вересні. Малюки залишаються в гнізді 11 днів. Мати протягом цих 11-ті днів регулярно виходить на пс шуки корму, проте завжди повертається, щоб нагодувати і почистити своїх дитинчат. Вона поїдає їхні випорожнювання, щоб запах не приваблював небажаних гостей. Вже через два дні після появи на світ дитинчата повзають по гнізду. Ще через чотири дні вони починають самі дбати про свою гігієну.

Рис.5 новонароджені мишенята

У віці 8 днів вони вже добре бачать. У віці 9 днів у них з'являються зуби, і малюки починають приймати тверду їжу. Коли дитинчатам виповнюється 10 днів, мати перестає годувати їх молоком. Малюки переходять на тверду їжу. У цьому віці вони вперше виходять із гнізда.

Через 16 днів молодь стає повністю самостійною. Мати вже готується до появи на світ нового потомства. Досягнувши віку 45 днів, дитинчата стають статевозрілими і приступають до розмноження. У природі лише невелика частина мишей-крихіток доживає до року. Зазвичай, через 6-9 місяців змінюється вся популяція [11].


Подібні статті

Природний відбір
Приро́дний відбі́р (або добір) — процес, завдяки якому сприятливі спадкові характеристики стають більш загальними в наступних поколіннях популяції організмів, що розмножуються, а несприятливі спадкові характеристики стають менш з ...

Вплив елементарних еволюційних факторів на генофонди людських популяцій
Клітинні і фізико-хімічні організми спадковості і мінливості універсальні для всіх живих істот, включаючи людину. Встановлена певна залежність життєдіяльності індивідууму від властивостей його генотипу. Більшу частину своєї історії людство ...

Головне меню