Традиційною областю використання каротиноїдів є харчова промисловість

Харчова промисловість всього цивілізованого світу знаходиться на новому етапі розвитку, прагне знов дійти гармонії з природою і дійсно поліпшити адаптаційні можливості людей в умовах постійно наростаючого техногенного, фізичного, хімічного і емоційного стресу за рахунок використання біологічно активних природних речовин (БАВ). Останніми роками для цього все більше застосування знаходять природні антиоксиданти, такі як токофероли, аскорбінова кислота і β-каротин. У харчовій промисловості β-каротин набув поширення завдяки своїм фізіологічним і технологічним функціям. Його широко використовують як натуральний фарбник (харчова добавка Е-160а), вводять в продукти лікувально-профілактичного призначення завдяки його антиоксидантній активності, а також як провітамін А. Застосовують як функціональний інгредієнт [23].

Використання β-каротину в продуктах харчування дозволяє поліпшити їх зовнішній вигляд, органолептичні властивості, підвищити харчову цінність, зберегти якість при тривалому зберіганні, розширити асортимент виробів з β-каротином, в у тому числі спецпризначення. В таблиці 1.2 приведені позитивні показники β-каротину.

Таблиця 1.2 - β-каротин: природній, екологічний, технологічний

β-каротин

Природній

Екологічний

Технологічний

Провітамін А у рослинній олії масле (0,2% - бета-каротину); Каренол (0,2% високо очищеного бета-каротину); Суспензія (10-30% бета-каротину)

нешкідливий харчовий барвник (е-160), надає продуктам харчування ніжні теплі тони від блідо-жовтого до червоно-оранжевого відтінків; біологічно активна харчова добавка з лікувально-профілактичними властивостями; адаптоген і радіопротектор (забезпечує захист організму від впливу іонізуючого випромінювання, хімічних канцерогенів та інших шкідливих факторів; антиоксидант (нейтралізує активні радикали, що утворюються в організмі, а також сприяє подовженню строків зберігання продуктів харчування).

у виробництві кондитерських виробів (цукерок, драже, зефіру, мармеладу нуги, крекерів, вафель, кремів и др.); у виробництві борошняних виробів (печива, кексів, тістечок, тортів); у виробництві макарон, хлібобулочних виробів (батонів, здоби); у виробництві майонезу, йогуртів, згущеного молока, сирів, солодких сирків, глазурі для морозива, маргарину.

У теперішній час каротин використовують при виробництві наступних видів продукції: маргарину, майонезу, йогуртів, згущеного молока, сиру, солодких сирків, сиро-молочних продуктів, глазурі для морозива; кондитерських виробів (цукерок, драже, зефіру, мармеладу, нуги, крекерів, вафель, кремів і інше.); борошняних виробів (пряників, печення, кексів, тістечок, тортів); макаронів, хлібобулочних виробів (батонів, рогаликів, здоби).


Подібні статті

Життя і наукова діяльність Чарльза Дарвіна
Ч. Дарвін жив в епоху бурхливого суспільного розвитку, коли при­родознавство було на піднесенні, в науці здійснювались важливі від­криття. Він не мав систематичної біологічної освіти (два роки нав­чався на медичному факультеті в Едінбурзі ...

Праця як прорив до свободи
Що таке праця? Праця - це той місток, що прокладений від первісної до сучасної людини. Саме вона зробила нас тим, ким ми є. Ми перестали ховатись від блискавки, думаючи, що це боги карають нас за неслухняність, перестали чекати літа, аби ...

Головне меню