Технічні та організаційні заходи для зменшення рівня впливу небезпечних та шкідливих виробничих факторів при роботі в біохімічній лабораторії

Мити хімічний посуд передбачено у приміщеннях, які мають раковини, мийки та обладнання для її зберігання та сушки. Не дозволяється у раковину викидати чи зливати концентровані розчини кислот та лугів, хромову суміш, речовини з неприємним запахом та інші реактиви. Вони зливаються у спеціальні ями для виключення небезпеки опіку.

Під час розбору апаратури потрібно дотримуватися обережності при торканні до гарячого скляного посуду та нагрівачам. Гарячі колби ставлять на листовий азбест.

Недостатнє освітлення робочої зони

При роботі в домашніх умовах.

Визначення площі приміщення:= А•В, (5.1)

визначення індексу приміщення:

φ = S / ((h1-h2) • (A + B)) (5.2)

визначення потрібної кількості світильників:

= (E • S • 100 • Kз) / (U • п • Фл), (5.3)

Де E - необхідна освітленість горизонтальної площини, лк, S - площа приміщення, м.кв.; Кз - коефіцієнт запасу; U - коефіцієнт використання освітлювальної установки; Фл - світловий потік однієї лампи, лм; N - число ламп в одному світильнику.

Таблиця 5.1

Дані щодо освітленості робочого приміщення

а

Довжина приміщення

b

Ширина приміщення

h1

2,5м

Висота приміщення

h2

0,8м

Висота стола

Кв

30

Коефіціент відбиття (сіра поверхня)

E

150

Потрібна освітленість (норма для рабочого кабінету)

1,15

Коефіціент запасу лампи накалювання

Фл

900 лм

Світловий потік люмінесцентної лампи

= 5*3=15м2

φ = 15м2/ (2,5-0,8)*(5м+3м)=1,102= 30+1,102=31=(150*15м2*100*1,15)/(31*1*900)=9.27

Кількість потрібних ламп в даному приміщенні 9 штук. Оскільки в приміщенні встановлено 7 ламп - освітлення можна вважати недостатнім

Хімічні речовини, що проникають в організм людини через органи дихання, кишково-шлунковий тракт і слизові оболонки. Під час роботи в лабораторії для консервування прб використавувався технічний розчин (40%) формаліну.

Формалін має високу бактерицидну активність, завдяки якій запобігає розкладанню. Використовується для тривалого зберігання і бальзамування органічних речовин і об'єктів (організмів або окремих органів). Використовується для створення анатомічних моделей. Застосовується при виробництві кінофотоплівки, синтетичних смол і каучуку, а також багатоатомних спиртів і поверхнево-активних речовин. Для технічного формаліну передбачено зберігання в обігріваються ємностях, при температурі від 10 до 25 градусів.

Розчин формаліну при кімнатних температурах виділяє формальдегід, що володіє отруйними властивостями. Гранична концентрація формальдегіду в повітрі не повинна перевищувати один міліграм на метр квадратний. Щоб уникнути отруєнь в повітрі вибухонебезпечних сумішей працювати з формаліном можна тільки у витяжній шафі, обов'язково потрібно захищати шкіру рук рукавичками.

Перейти на сторінку: 1 2 


Подібні статті

Паразитичні пласкі черв'яки
Проблеми забезпечення здоров'я населення країни є сферою міжгалузевого регулювання і одним з найважливіших аспектів соціальної політики в області охорони здоров'я населення [Демьянков Е. Н., 1996]. Сучасний рівень розвитку медицини вимаг ...

Ссавці Чернігівської області
Коли після важкої праці виїжджаєш на лоно природи і спостерігаєш, як усе живе жадібно підставляє себе під сонячне проміння, купається у ньому, коли дивиться на квітучі луки або обережно підступаєш до таємничого болота, слухаєш пташиний спі ...

Головне меню