Родина Кулькові -- Sрhaerііdaе
Це дрібні двостулкові молюски, з округлою черепашкою, яка досягає до 3 см довжини. Вершина розміщена симетрично в середині черепашки. Кулькові “живородні”: яйця у них розвиваються у вивідних камерах, які утворюються на внутрішніх зябрах. То ж з материнської черепашки виходять уже готові молоді молюски. Цікаво відмітити, що кількість цієї молоді не перевищує десятка [ 13 ]
Кулька рогова (
S
р
haer
і
um
c
о
rneum
).
Черепашка велика, округло-овальна, досить опукла, тонкостінна, тонко концентрично покреслена, жовтувато-сірого сіро-коричневого кольору, матова. Довжина черепашки 1,5 см, ширина -- 1,1 см. Вигнутий верхній край її переходить в звужено-заокруглений передній і широко-заокруглений задній, не утворюючи кутів. Нижній край рівномірно заокруглений. Найбільш виступаючі точки переднього і заднього країв лежать на рівні близько 1/2 висоти черепашки Верхівки широкі. , помітно виступаючі, займають майже серединне положення.
Лігамент короткий , добре помітний, але не виступає над верхнім краєм стулок Відтиски замикальних м’язів глибоко врізані, чіткі. Мантійна лінія широка, добре помітна. Замкова ділянка дуже вузька.
Молюски живиться детритом , фітопланктоном, зоопланктоном і бактеріями .
Розвиток молодих особин починається навесні, коли після перезимівлі приступають до розмноження особини осінньо-весняної генерації, і триває до початку серпня. Максимум розмноження припадає на липень. Після розвитку молодих особин відбувається відмирання особин осінньовесняної генерації. Найбільша смертність спостерігається в липні - серпні, а завершується цей процес у жовтні-листопаді.
Особини весняно-літньої генерації розмножуються восени. Невдовзі вони відмирають. Проте частина тварин цієї генерації не приступає до розмноження восени і перезимовує з ембріонами в марсупіях.
Отже, життєвий цикл у молюсків короткий, не перевищує року [ 8,34].
Подібні статті
Кишковопорожнинні
Кишковопорожнинні здавна відомі людині. Ще давньогрецький
учений Аристотель писав про деяких представників цього типу. Він, як згодом і
багато інших вчених, вважав їх чимось середнім між тваринами та рослинами (такі
самі проблеми були з си ...
Походження та філогенез плазунів
Впродовж мільярдів років Земля змінювалася – в небо здіймалися гори, море
заливало суходіл, острови підіймалися з глибин океану й перетворювалися на
материки, але найбільших змін планета зазнала після виникнення життя близько
3,5 мільярди ...