Родина Дрейсенові -- Dreіssenііdae

Це молюски невеликих розмірів -- до 3-5 см завдовжки. Черепашка має дуже характерний тригранний обрис, зеленувато-жовта, з коричневими смугами. Стулка складається з одного центрального зубця. Всередині передньої частини черепашки утворюється перетяжка до якої прикріплюється невеликий м’яз-замикач. Мантія має отвір для виходу ноги і утворює два коротких сифони. Дорослі дрейсени ведуть прикріплений спосіб життя. Вони виділяють речовину, що перетворюється у воді на міцні нитки, так звані бісуси, якими і прикріплюються до підводних предметів.

Дрейсени різностатеві. Розвиток потомства відбувається так: з яєць виходять дрібні вільноплаваючі личинки, що пересуваються за допомогою війок і прикріплюються до субстрату.

Дрейсена мінлива (

Dre

і

ssena

ро

l

у

m

о

r

р

ha

).

Має зеленувато - жовту, дуже мінливої форми, черепашку до 3-5 см. Вона нерідко може бути з рисунками або поперечними зигзагоподібними коричневими смугами.

Цей вид живе на узбережжя до глибини близько 10 м. Інколи можна зустріти велику кількість дрейсен, що утворюють щитки, а частіше всього кріпляться кучками до каменів, підводної рослинності.

Дрейсена живе до 7-8 років. Статеві органи у неї дозрівають у квітні. В період інтенсивного розмноження кількість личинок( велігер) може досягати до 50 екземплярів на 1 м3. Молодь добре росте і досягає великих розмірів. Її приріст за перший рік життя може сягати 15 мм. Найкращий ріст у дрейсен спостерігається на глибині 1,5 - 2 м в більш-менш захищених місцях [ 8, 10 ].

прісноводний молюск волинь двостулковий


Подібні статті

Закономірності пилення Carpinus, Quercus, Fagus у місті Львові
На сьогоднішній час аеробіологічні дослідження є актуальними. Це пов’язано із збільшенням алергічних захворювань в цілому світі. Пилок рослин розповсюджується вітром і є причиною виникнення і загострення алергічних реакцій. У багатьох краї ...

Розвиток кісткової тканини в онтогенезі безхвостих земноводних
За будовою та функціональним значенням кісткова тканина є унікальним різновидом сполучної тканини. Вона містить велику кількість мінеральних солей, серед яких найбільше сполук кальцію у вигляді гідроксиапатитів (Са10(РО4)6)(ОН)2 та фосфат ...

Головне меню