Родина Дрейсенові -- Dreіssenііdae
Це молюски невеликих розмірів -- до 3-5 см завдовжки. Черепашка має дуже характерний тригранний обрис, зеленувато-жовта, з коричневими смугами. Стулка складається з одного центрального зубця. Всередині передньої частини черепашки утворюється перетяжка до якої прикріплюється невеликий м’яз-замикач. Мантія має отвір для виходу ноги і утворює два коротких сифони. Дорослі дрейсени ведуть прикріплений спосіб життя. Вони виділяють речовину, що перетворюється у воді на міцні нитки, так звані бісуси, якими і прикріплюються до підводних предметів.
Дрейсени різностатеві. Розвиток потомства відбувається так: з яєць виходять дрібні вільноплаваючі личинки, що пересуваються за допомогою війок і прикріплюються до субстрату.
Дрейсена мінлива (
Dre
і
ssena
ро
l
у
m
о
r
р
ha
).
Має зеленувато - жовту, дуже мінливої форми, черепашку до 3-5 см. Вона нерідко може бути з рисунками або поперечними зигзагоподібними коричневими смугами.
Цей вид живе на узбережжя до глибини близько 10 м. Інколи можна зустріти велику кількість дрейсен, що утворюють щитки, а частіше всього кріпляться кучками до каменів, підводної рослинності.
Дрейсена живе до 7-8 років. Статеві органи у неї дозрівають у квітні. В період інтенсивного розмноження кількість личинок( велігер) може досягати до 50 екземплярів на 1 м3. Молодь добре росте і досягає великих розмірів. Її приріст за перший рік життя може сягати 15 мм. Найкращий ріст у дрейсен спостерігається на глибині 1,5 - 2 м в більш-менш захищених місцях [ 8, 10 ].
прісноводний молюск волинь двостулковий
Подібні статті
Комахи-шкідники плодово-ягідних культур
Культурні рослини пошкоджують багато видів шкідливих комах. Кожна
сільськогосподарська культура має власних шкідників видовий склад яких може
дещо змінюватись в різних географічних зонах країни. Близько 150 видів найбільш
небезпечних шкідн ...
Біологія та екологія бактеріофагів
Надзвичайно важливим серед досягнень мікробіології останньої
чверті XIX ст. є відкриття неклітинних форм життя — вірусів. Тоді багато вчених
вважали, що бактерії є найменшими і найпростішими організмами, і що саме вони
стоять на межі живої ...