Ареал розповсюдження в Україні та в світі

В світі дуб поширений в широколистяних змішаних лісах в європейській частині Росії (у середній і південній смузі), в Криму, на Кавказі . Росте в лісостеповій галузі, зустрічається вздовж річок, балок і ярів. Культивується в Середній Азії.

Дуб - основна лісоутворююча порода Лісостепу , росте в суміші з сосною , грабом , ясенем <>, ялиною , буком . Росте на більшій частині України , в Степу рідше, головним чином в долинах річок. Він займає 27% площі державного лісового фонду України. Основні заготівлі роблять під час рубок догляду і головних рубок у Рівненській , Тернопільській, Хмельницькій , Вінницькій , Черкаській, Київській, Чернігівській , Полтавській , Сумській , Харківській , Донецькій , Івано-Франківській, Львівській і Чернівецькій областях .

Ялиця біла

Походить із гір Центральної і Південної Європи, де утворює пояс нижньою межею від 300 м над рівнем моря до верхньої межі лісу (до 2000 м). Утворює як чисті, так і змішані насадження з різними листяними породами, переважно з буком. Поширення в природі пов'язане з високою постійною вологістю повітря і рясними опадами, м'якою зимою і прохолодним літом. Охороняється у заповідниках.

Ялиця біла - одна із головних лісоутворюючих порід у Карпатському регіоні. Поширена переважно у передгір'ї і гірській частині на висотах від 270 до 1200 м н.р.м. Спорадично трапляється у домішці у прилеглій горбогірній смузі лісостепу.

Згідно з геоботанічно-лісівничим районуванням Карпат ялицеві ліси формують три окремі субформації: передгірних дубово-буково-ялицевих, гірських буково-ялицевих та смереково-буково-ялицевих лісів. Утворюючи потужну стрижневу кореневу систему, ялиця здатна витримувати значні вітрові навантаження і забезпечувати необхідну вітростійкість змішаних смереково-буково-ялицевих і смереково-ялицевих деревостанів. Велике її кліматоутворююче, грунтозахисне і водорегулююче значення. Займає близько 1,4% державного лісового фонду України.


Подібні статті

Локалізація та розподіл ферментних систем у рослинній клітині
Актуальність теми: тема вивчається для глибокого розуміння фізіологічних процесів, що протікають в рослинній клітині. Знання теми необхідні для кращого сприйняття інших тем, наприклад, «Фотосинтез», «Біосинтез білку». Адже ферменти беруть ...

Характеристика підродини Шпротоподібні, або Звичайні оселедці (Clupeinae)
Шпротоподібні, або звичайні оселедці, являють собою групу найважливіших для людини оселедцевих риб, що включає північних морських оселедців, сардин, сардинел, шпротів, тюльок і інші роди. Сюди входять 12 родів з 40–45 видами. Види трьох ...

Головне меню