Золотий перетин і гармонія в мистецтві

Під «правилом золотого перетину» в архітектурі і мистецтві звичайно розуміються асиметричні композиції, що не обов'язково містять золотий перетин математично.

Є підстава вважати, що значущість золотого перетину в мистецтві перебільшена і ґрунтується на помилкових розрахунках. Деякі з таких тверджень: Пропорції піраміди Хеопса, храмів, барельєфів, предметів побуту і прикрас з гробниці Тутанхамона нібито свідчать, що єгипетські майстри користувалися співвідношеннями золотого перетину при їх створенні.

Згідно Ле Корбюзье, в рельєфі з храму фараона Сеті I в Абідосі і в рельєфі, що зображає фараона Рамзеса, пропорції фігур відповідають золотому перетину. У фасаді старогрецького храму Парфенона також присутні золоті пропорції (рис.4). У циркулі з давньоримського міста Помпеї (музей в Неаполі) також закладені пропорції золотого ділення, і т.д.

Рисунок 4 - Храм Парфенона

При обговоренні оптимальних співвідношень сторін прямокутників (розміри листів паперу A0 і кратні, розміри фотопластин (6:9, 9:12) або кадрів фотоплівки (часто 2:3), розміри кіно і телевізійних екранів - наприклад, 3:4 або 9:16) були випробувані самі різні варіанти. Виявилось, що більшість людей не сприймають золотий перетин як оптимальне і вважає його пропорції «дуже витягнутими»


Подібні статті

Екологічні особливості ампельних рослин
Щоб кімнатний сад був різноманітніший і повніший, у ньому повинно бути відведене місце і для ампельних рослин або ліан. Чудові породи цих рослин водяться по перевазі в незайманих тропічних лісах, перекидаючи свої гнучкі пагони з одного стовбура на ін ...

Паразитичні пласкі черв'яки
Проблеми забезпечення здоров'я населення країни є сферою міжгалузевого регулювання і одним з найважливіших аспектів соціальної політики в області охорони здоров'я населення [Демьянков Е. Н., 1996]. Сучасний рівень розвитку медицини вимаг ...

Головне меню