Леонардо да Вінчі і золотий перетин

Вітрувіанська людина - малюнок, зроблений Леонардо да Вінчі приблизно в 1490-92 роках, що супроводжується написами, пояснень, в одному з його журналів. На ньому зображена фігура голого чоловіка в двох накладених одна на одну позиціях: з розведеннями в сторони руками, що описують круг і квадрат (рис.9).

Малюнок і текст іноді називають канонічними пропорціями. При дослідженні малюнка можна відмітити, що комбінація рук і ніг насправді складає чотири різні пози.

Рис.9 - Вітрувіанська людина

Поза з розведеннями в сторони руками і не розведеними ногами, вписується в квадрат ("Квадрат Стародавніх").

З іншого боку, поза з розкинутими в сторони руками і ногами, вписується в круг. І хоча, при зміні поз, здається, що центр фігури рухається, насправді, пуп фігури, який є сьогоденням її центром, залишається нерухомим.

Портрет Мони Лізи (Джоконда) Леонардо та Вінчі привертає тим, що композиція малюнка побудована на "золотих трикутниках", точніше на трикутниках, що є шматками правильного зірчастого п'ятикутника.(Рис. 10)

Рис.10 Портрет Мони Лізи (Джоконда)


Подібні статті

Еколого-ценотичні особливості та представленість родини бобових у флорі України
Бобові — дуже велика родина, що об'єднує 650 родів і до 18 000 видів, широко розповсюджених по всій суші земної кулі. Представники двох інших підродин мімозових і цезальпінієвих - значно поступаються підродині бобових за широтою свого розповсюд ...

Кісткові риби
Кісткові риби - найбільший клас хребетних тварин, що нараховує близько 20000 видів. Найдавніші представники цього класу походять від хрящових риб в кінці силуру. В даний час 99% класу належать до так званих костистих риб, які вперше з'явил ...

Головне меню