Леонардо да Вінчі і золотий перетин

Вітрувіанська людина - малюнок, зроблений Леонардо да Вінчі приблизно в 1490-92 роках, що супроводжується написами, пояснень, в одному з його журналів. На ньому зображена фігура голого чоловіка в двох накладених одна на одну позиціях: з розведеннями в сторони руками, що описують круг і квадрат (рис.9).

Малюнок і текст іноді називають канонічними пропорціями. При дослідженні малюнка можна відмітити, що комбінація рук і ніг насправді складає чотири різні пози.

Рис.9 - Вітрувіанська людина

Поза з розведеннями в сторони руками і не розведеними ногами, вписується в квадрат ("Квадрат Стародавніх").

З іншого боку, поза з розкинутими в сторони руками і ногами, вписується в круг. І хоча, при зміні поз, здається, що центр фігури рухається, насправді, пуп фігури, який є сьогоденням її центром, залишається нерухомим.

Портрет Мони Лізи (Джоконда) Леонардо та Вінчі привертає тим, що композиція малюнка побудована на "золотих трикутниках", точніше на трикутниках, що є шматками правильного зірчастого п'ятикутника.(Рис. 10)

Рис.10 Портрет Мони Лізи (Джоконда)


Подібні статті

Викопні головоногі молюски
Головоногі - найбільш високоорганізована група молюсків і одні з найбільш високоорганізованих безхребетних. До них належать кальмари, каракатиці, восьминоги (близько 650 сучасних видів). Це - виключно морські організми, найбільше поширені ...

Лікарські рослини урочища Вістова Калуського району
Мета роботи: вивчити лікарські рослини урочища Вістова Завдання: 1. скласти перелік лікарських рослин урочища. 2. провести флористичний аналіз. 3. вивчити лікарські види рослин. ...

Головне меню