Негативні сторони

клонування ген гербіцидостійкий рослина

Даний напрямок генної інженерії таїть ряд екологічних небезпек. Головна з них можливе накопичення гербіцидів (або продуктів їх детоксикації) в с/г продуктах. Якщо для технічних культур це порівняно безпечно, то використовувати в їжу оброблені гербіцидами трансгенні рослини може виявитися небезпечним.

Зауважимо, що за чинним на сьогодні законодавством США виробник продуктів харчування повинен просто вказувати, що в склад входить трансгенна продукція тільки втом випадку. Якщо в продукті містяться трансгенні ДНК або білки. Якщо вміст білків і ДНК дуже мало, то таке маркування не обов'язкове. При використанні гербіцид-стійких трансгенних рослин набагато важливіше вказувати залишковий вміст гербіциду (або продуктів його деградації) незалежно то того, є в продукті ДНК (білок) чи ні.

Друга небезпека - це "витік" генів стійкості до гербіцидів з культивованих рослин в близькоспоріднені рослини природних біоценозів. У Європі проблемі "генної безпеки" приділяють велике значення, оскільки на її території росте багато видів, близьких до культурних рослин. Показано, що ознаки стійкості можуть переноситися при близькоспорідненому запиленні. "Витік генів" може призвести до виникнення "супербур'янів", стійких до застосовуваному гербіциду, і технологію доведеться знову міняти.

Третя небезпека - передозування гербіцидами. Гербіцид-стійкість дозволяє вносити надлишок цих агентів на поля без видимої шкоди для них (в традиційній технологи вирощування це неможливо - культурні рослини загинуть разом з бур'янами). Вже сьогодні багато гербіциди визнані небезпечними для риб, молюсків та інших тварин. Стік гербіцидів з полів у водойми із застосуванням нової технології, безсумнівно, посилиться.

Таким чином, використання гербіцид-стійких трансгенних рослин є найбільш небезпечною з розроблюваних технологій.


Подібні статті

Характеристика антитіл та імуноглобулінів
Імуноглобуліни (антитіла) мають здатність специфічно з'єднуватись з антигеном і є найважливішими молекулами імунологічної системи. Тому докладне вивчення їх будови, властивостей і утворення є передумовою розуміння імунологічних механізмів. ...

Сезонні зміни в житті безхвостих, пов’язані з особливостями їх біології (жаби, ропухи)
Поведінка земноводних нескладна, що відповідає організації центральної нервової системи. Частина безхвостих здатна до швидких, але одноманітним рухам; у воді більшість видів більш рухливі, чим на суші. Основа поведінки земноводних - порівн ...

Головне меню