Матеріали та методика досліджень
Насіневий матеріал для досліджень зібраний на горі Близниця гірського масиву Свидівець Українських Карпат,що знаходиться на віддалі 14 км. від смт. Ясиня Рахівського району Закарпатської області. Популяція з рослин якої зібраний матеріал для досліджень, розташована на схилах південно-східної експозиції Жандармів. Насіння зібране у 1997 році випускником Львівського національного університету імені Івана Франка Зеновієм Рогульським і посадковий матеріал та свіжозібране насіння люб'язно надане для подальшого спостереження і дослідження. Зібране насіння знаходилось на південно-західних схилах, та на вапнякових осипах Жандармів. На даний час у цій місцевості залишилося лише лічені особини Leontopodium alpinum. Цю рослину було перенесено у культуру, що і до цього часу дає хорошу схожість та добре розмножується насіннево та вегетативно.
Під час роботи було удосконалено методику визначення схожості та життєздатності з насінинами, умови проростання та культивування рослини. Досліджували як лабораторну так і ґрунтову схожість.
Для визначення лабораторної схожості насіння висівали на чашки Петрі, у які помістили фільтрувальний папір та замочили дистильованою водою. А для дослідження ґрунтової схожості ми висівали насіння у наперед приготовлену нами ґрунтову суміш та для порівняння схожості насіння додавали мікроелементи у різні досліди, щоб порівняти дію цих речовин та прослідкувати чи вони мають вплив на схожість насіння. Вивчали біологію індивідуального розвитку Leontopodium alpinum ми керувалися методичними вказівками О.В. Смірнової і др.(Смирнова,1976), морфологічна термінологія використовувалась у відповідності з атласами по описовій морфології вищих рослин (Федоров, 1956 і Артюшенко, 1990).
Для порівняння біоморфологічних особливостей були використані генеративні особини інтродукованих рослин та рослин природних популяцій.
Для оцінки поширення Leontopodium alpinum в Українських Карпатах використовували літературні джерела і гербарний матеріал фондової колекції Львівського національного університету імені Івана Франка.
Подібні статті
Інсулін
Основною ознакою
будови залоз внутрішньої секреції є відсутність вивідних проток, тому їхні
секрети виділяються безпосередньо у кров або лімфу, що їх омиває. Кількість цих
секретів невелика, називаються вони гормонами (від грецького слова, ...
Кровоносна система
Розвиток сільського господарства
та загальне зростання антропічного впливу на водне середовище загострило
проблему виживання водних тварин і, зокрема, риб, в умовах пестицидного
навантаження. Забруднення внутрішніх водойм, в тому числі риб ...