Опис квіткових рослин

Дельфініум (живокіст)

Однорічна, дворічна рослина, холодостійка. Квітує із середини липня по середину серпня. Однорічники використовуються для клумб. Суцвіття значно менше за багаторічники. Квіти блакитного і рожевого кольору. Жовте і червоне – це виключення. Потребує добре дренованих грунтів, освітленого місця або легкої напівтіні. Висота 25см. – 1,2 м, відстань 30-45 см. Насіння восени або на початку весни – на розсаду у березні, а розсаду – у травні.

Види: Дельфініум культурний - трав'янистий багатолітник. Стебла прямі, разом з багатоквітковим суцвіттям-кистю досягають висоти до 2 м. Найбільш красивими вважаються сорти, в яких квіткова кисть починається на висоті 60 см від рівня землі. Квітки в основному полумахровые дисковидної або зірчастої форми. Махрові квітки зустрічаються лише в деяких сортів. Основне забарвлення квіток - блакитна і фіолетова.

Дельфініум кашмірський - D. cashmerianum Багатолітня рослина. Квітне з червня по липень темно-фіолетовими квітками і досягає висоти 40 див. Сорт `Album` квітне білим. Цей вигляд служить дизайнерам для створення контрасту з Arabis (Гусимцем) і Cerastum (Роговиком), з яких він красиво виглядає. Дельфініум крупноквітковий - D. grandiflorum L.Батьківщина - Алтай, південні райони Східного Сибіру, Далекий Схід, Монголія, Північний Китай. Багатолітня трав'яниста рослина до 100 см заввишки, з укороченим кореневищем і багаточисельним тонким корінням. Стебла прямі, облиствені, опушені. Листя на довгих черешках, пальчасто-розітнуте, волосисте, зверху зелені, знизу білуваті. Квітки яскраво-сині до 3,5 см в діаметрі, зібрані в рідку кисть на кінці стебла. Квітне в липні-серпні. Плід - багато-листівка з багаточисельним насінням. У культурі з 1741 року.(5)

Гвоздика садова

Багаторічна рослина, вирощується як однорічник. Має вузькі довгі, сірувато-зелені листки зібрані у розетку. Квіти поодинокі або зібрані у суцвіття: нараховують від 2 до 5 квіток.

Види: Гвоздика піщана (D. arenarius). Вже видова назва цієї гвоздики говорить про те, що її можна зустріти на піщаних ділянках. У природних умовах вона виростає в Європі. Це мініатюрна рослина, утворює невеликі дернинки. Листя зелене, тонке. Квіткові втечі 15-22 см заввишки, тонкі, але міцні, з одиночною квіткою. Квітка в гвоздики піщаною до 3 см в діаметрі, білий, по краю перисто-бахромчатий. Квітне ця гвоздика з червня до серпня. Плодоносить щорік.

Гвоздика периста (D. plumarius) - найбільш популярна зі всіх перерахованих гвоздик. У природі зустрічається на вапняках в Західній Європі.Компактні кущики гвоздики перистою утворені вилягаючими стеблами з сріблястий-сизим листям. Багаточисельні квіткові втечі піднімаються на висоту до 30 см і несуть по одній квітці, 3-4 см в діаметрі. Квітки дуже барвисті, прості або махровые, білого і строкатого забарвлення, володіють сильним приємним ароматом. Квітне гвоздика периста, як і багато інших видів, з червня по серпень; інколи наголошується цвітіння і у вересні.

Гвоздика сірувато-блакитна (О. gratianopolitanus), розростаючись, утворює суцільну дерновину заввишки 12 - 15 див. Листя має сизий наліт. Багаточисельні квіткові втечі заввишки до 30 см увінчані одиночною квіткою до 3,5 см в діаметрі. Квітки густо-рожеві, запашні. Масове цвітіння спостерігається в червні-липні протягом 30 днів. Можливе повторне цвітіння в кінці літа. Гвоздика сіро-блакитна має сорти з простими і махровими квітками різного забарвлення, у тому числі яскраво-рожевими, з рожевим кільцевим малюнком, з квітками біло-рожевого забарвлення і ін.

Гвоздика, Dianthus deltoides 'Roseus'Гвоздика трав'янка (D. deltoides) утворює суцільний щільний надгрунтовий покрив заввишки до 15 див. Листя дрібне, темно-зелене, інколи з червоністю. Квітки одиночные, рожеві і червоні, до 2 см в діаметрі, на міцних цветоносах висотою до 20 див. Квітне дуже рясно з червня по серпень. У природі гвоздику трав'янку можна зустріти на лугах і лісових узліссях в Європі і Азії. Вона широко використовується для селекційної роботи. В результаті з'явилися сорти, що значно відрізняються від природного вигляду:

Перейти на сторінку: 1 2


Подібні статті

Поняття по біосферу. Роль живої речовини в біосфері
Все живе в біосфері утворює живу речовину. Живі організми відіграють дуже важливу роль у геологічних процесах, які формують Землю. Хімічний склад сучасних атмосфери та гідросфери зумовлений життєдіяльністю організмів. Мінеральна інертна ре ...

Характеристика птахів-синантропів
Птахи досить високоорганізовані організми. Маючи ряд прогресивних особливостей птахи заселяють різноманітні, іноді малосприятливі кліматичні зони земної кулі. Здатність до польоту дає можливість знаходити найбільш сприятливі умови існуван ...

Головне меню