Опис квіткових рослин

Дельфініум (живокіст)

Однорічна, дворічна рослина, холодостійка. Квітує із середини липня по середину серпня. Однорічники використовуються для клумб. Суцвіття значно менше за багаторічники. Квіти блакитного і рожевого кольору. Жовте і червоне – це виключення. Потребує добре дренованих грунтів, освітленого місця або легкої напівтіні. Висота 25см. – 1,2 м, відстань 30-45 см. Насіння восени або на початку весни – на розсаду у березні, а розсаду – у травні.

Види: Дельфініум культурний - трав'янистий багатолітник. Стебла прямі, разом з багатоквітковим суцвіттям-кистю досягають висоти до 2 м. Найбільш красивими вважаються сорти, в яких квіткова кисть починається на висоті 60 см від рівня землі. Квітки в основному полумахровые дисковидної або зірчастої форми. Махрові квітки зустрічаються лише в деяких сортів. Основне забарвлення квіток - блакитна і фіолетова.

Дельфініум кашмірський - D. cashmerianum Багатолітня рослина. Квітне з червня по липень темно-фіолетовими квітками і досягає висоти 40 див. Сорт `Album` квітне білим. Цей вигляд служить дизайнерам для створення контрасту з Arabis (Гусимцем) і Cerastum (Роговиком), з яких він красиво виглядає. Дельфініум крупноквітковий - D. grandiflorum L.Батьківщина - Алтай, південні райони Східного Сибіру, Далекий Схід, Монголія, Північний Китай. Багатолітня трав'яниста рослина до 100 см заввишки, з укороченим кореневищем і багаточисельним тонким корінням. Стебла прямі, облиствені, опушені. Листя на довгих черешках, пальчасто-розітнуте, волосисте, зверху зелені, знизу білуваті. Квітки яскраво-сині до 3,5 см в діаметрі, зібрані в рідку кисть на кінці стебла. Квітне в липні-серпні. Плід - багато-листівка з багаточисельним насінням. У культурі з 1741 року.(5)

Гвоздика садова

Багаторічна рослина, вирощується як однорічник. Має вузькі довгі, сірувато-зелені листки зібрані у розетку. Квіти поодинокі або зібрані у суцвіття: нараховують від 2 до 5 квіток.

Види: Гвоздика піщана (D. arenarius). Вже видова назва цієї гвоздики говорить про те, що її можна зустріти на піщаних ділянках. У природних умовах вона виростає в Європі. Це мініатюрна рослина, утворює невеликі дернинки. Листя зелене, тонке. Квіткові втечі 15-22 см заввишки, тонкі, але міцні, з одиночною квіткою. Квітка в гвоздики піщаною до 3 см в діаметрі, білий, по краю перисто-бахромчатий. Квітне ця гвоздика з червня до серпня. Плодоносить щорік.

Гвоздика периста (D. plumarius) - найбільш популярна зі всіх перерахованих гвоздик. У природі зустрічається на вапняках в Західній Європі.Компактні кущики гвоздики перистою утворені вилягаючими стеблами з сріблястий-сизим листям. Багаточисельні квіткові втечі піднімаються на висоту до 30 см і несуть по одній квітці, 3-4 см в діаметрі. Квітки дуже барвисті, прості або махровые, білого і строкатого забарвлення, володіють сильним приємним ароматом. Квітне гвоздика периста, як і багато інших видів, з червня по серпень; інколи наголошується цвітіння і у вересні.

Гвоздика сірувато-блакитна (О. gratianopolitanus), розростаючись, утворює суцільну дерновину заввишки 12 - 15 див. Листя має сизий наліт. Багаточисельні квіткові втечі заввишки до 30 см увінчані одиночною квіткою до 3,5 см в діаметрі. Квітки густо-рожеві, запашні. Масове цвітіння спостерігається в червні-липні протягом 30 днів. Можливе повторне цвітіння в кінці літа. Гвоздика сіро-блакитна має сорти з простими і махровими квітками різного забарвлення, у тому числі яскраво-рожевими, з рожевим кільцевим малюнком, з квітками біло-рожевого забарвлення і ін.

Гвоздика, Dianthus deltoides 'Roseus'Гвоздика трав'янка (D. deltoides) утворює суцільний щільний надгрунтовий покрив заввишки до 15 див. Листя дрібне, темно-зелене, інколи з червоністю. Квітки одиночные, рожеві і червоні, до 2 см в діаметрі, на міцних цветоносах висотою до 20 див. Квітне дуже рясно з червня по серпень. У природі гвоздику трав'янку можна зустріти на лугах і лісових узліссях в Європі і Азії. Вона широко використовується для селекційної роботи. В результаті з'явилися сорти, що значно відрізняються від природного вигляду:

Перейти на сторінку: 1 2


Подібні статті

Особливості гадюки звичайної
Плазуни - перший клас хребетних, які мають основні риси вищих наземних хребетних - амніот. Розмножуються шляхом відкладання великих яєць, які мають багато жовтка і шкаралупині оболонки. Зародок має зародкові органи - амніон і алантоїс. Шкі ...

Біологічні особливості веслоноса
На сучасному етапі функціонування рибного господарства в Україні постає необхідність виявлення додаткових резервів його розвитку, зокрема, пошуку нетрадиційних підходів у веденні господарства, спрямованих на підвищення ефективності, прибут ...

Головне меню