Характерні хвороби для даних квіткових рослин і засоби захисту

Дельфініум

Борошниста роса - Erysiphe communis Grev. f. delphinii Rab.

Приголомшуються всі надземні частини. Наліт борошнистий, білий, спочатку у вигляді плям на верхній стороні листя, що пізніше ущільнюється, з чорними точками плодових тіл гриба. Найшкідливіше для дельфініумів.

Плямистості - Phyllosticta ajacis Thuem., Diplodina del-phini Lask. На листях добре помітні з обох боків чорні незграбні плями, що зливаються, з пікнідами в центрі. Див. Левовий зів. Увядание - види Fusarium Жовті листя і в'янення, загнивання коріння.

Чорна бактерійна плямистість - Pseudomonas delphinii Stamp.

Вражаются листя, стебла, суцвіття, плоди. Зверху плями чорні, н скільки опуклі, мають концентричну зональність, знизу -темно-коричневі. Уражені частини засихають. Відмічена сортова стійкість. Хвороба сильніше розвивається у вологу щ (хладную погоду. Інфекція зберігається на рослинних залишку i. Поширення повсюдне.

Знищення сильно уражених рослин протягом вегетації і рослинних залишків восени. Перекопування грунту в міжряддях. Недопустимо використання уражених «астеній як маточники. Вирощування стійких сортів. Обприскування весною до початку зростання рослин 1%-вим розчином мідного купоросу, протягом вегетації - мідно-мильною і бордоской рідинами, хлорокисем міді.

Бактеріальна гниль - Pectobacterium carotovorum Waldet.

Мокра гнилизна коріння і кореневої шийки молодих рослин, які пог [бают протягом 2-3 днів. Захворювання сильніше розвивається в жарку вологу погоду. Інфекція зберігається в грунті. Чергування культур. Видалення рослин з грудкою землі. Див. також чорна бактерійна плямистість. Мозаїка - Tobacco mosaic virus - вірус тютюнової мозаїки. В рослин розвивається хлороз, відставання зростання, на листі з'являються дрібна крапка і деформації. Віріони паличкоподібної форми, передаються інокуляцією соку, инфекційність in vitro при температурі 22° втрачається через 4 місяці, теплова і активація настає при 95°.

Кільцева плямистість - Delphinium ringspot virus - вірус кільцевої плямистості дельфініума. На листі жовті концентричні кільця і півкільця неправильною форми. Інколи вся листова пластинка покривається хлоротичними плямами. Теплова інактивація вірусу відбувається при 65°, втрата інфекційності in vitro при 20-22° через 3 дні.(2)

Гвоздика садова

Іржа - Uromyces caryophyllinus Wint. Приголомшуються листя, стебла, чашолистки. Багаточисельні іржаво-коричневі пустули, облямовані хлоротичною тканиною. Листя і цілі втечі усихають, стебла в місцях поразки обламуються.

Найсильніше приголомшуються рослини в умовах підвищеної температури і вологості, при надлишку азотного добрива. У оранжереї захворювання розвивається протягом всього року, особливо сильно в осінньо-зимовий період. У відкритому грунті інфекція зимує на рослинних залишках. Приголомшуються багато видів гвоздик. Зимуючі спори заражають дикорослий молочай - проміжний господар іржі, з нього хвороба переходить на гвоздику. Повсюдно.

При вирощуванні гвоздики в оранжереї не загущати посадки; поливати рослини під корінь; регулярно провітрювати приміщення, в зимовий період знижувати температуру повітря до 10°. У відкритому грунті - знищення вокру! плантації гвоздики молочаю і рослинних залишків Внекорневі підгодівля NPK із співвідношенням елементів 1 : 2,5 : 3 5, а також мікроелементами - нікелем, бором, молибденом, марганцем, цинком (0,05% по препарату), які підвищують стійкість і витривалість гвоздики до іржавини. Профілактичні обприскування через 14 днів, а при появі хвороби - через 5-7 днів цинебом, поликарбацином, цинебом (0,4%) з сіркою (0,2%), фталаном, мідно-мильною рідиною.

Перейти на сторінку: 1 2 3 4 5


Подібні статті

Молекулярні механізми кросинговеру
Кросинговер - це явище обміну ділянками гомологічних хромосом після кон’югації у профазі-1 мейозу. Результатом цього процесу є обмін генетичною інформацією між хромосомами. Це є одним з головних чинників еволюції,так як забезпечує комбінат ...

Формування ботанічного саду навколо школи
Ботанічний сад - територія, на якій з науково-дослідною, просвітньою і навчальною метою культивуються і вивчаються рослини різних частин світла і різних кліматичних зон. Міжнародна рада ботанічних садів (англ. Botanіc Gardens Conservatіon Іnternatіo ...

Головне меню