Надання першої медичної допомоги людині після укусу отруйних членистоногих

Укуси комах.

Токсична дія отрути комах пов'язана з тим, що в ньому містяться алергени, що викликають алергічну реакцію та загальну інтоксикацію. Небезпечні численні укуси бджіл, ос, особливо в голову, шию, обличчя.

Ознаки укусів:

пекучий біль;

набряклість;

почервоніння, свербіння;

часто головний біль, недуга.

Перша допомога при укусі комах

. Витягнути жало пінцетом.

. Ранку змастити розчином нашатирного

спирту,одеколоном.

. Накласти асептичну пов'язку.

. У випадку виникнення анафілактичного шоку - при зупинці дихання та кровообігу - негайно проводять реанімаційні заходи.

Перша допомога при укусі павукоподібних: обробка рани антисептиками, асептична пов’язка, холод на місце укусу, антигістамінні (протиалергійні) препарати[17].

Після надання першої допомоги терміново звернутись до лікаря. Перша допомога при укусі перетинчастокрилих: видалити за допомогою пінцета жало з мішечком, який наповнений отрутою (у разі, якщо вас ужалила бджола), протерти місце укусу тампоном, попередньо змочивши його перекисом водню, прикласти холодний компрес або лід, у разі виникнення алергічної реакції хворому дати антигістамінні (протиалергійні) препарати.

Після надання першої допомоги, у разі системних реакцій організму на укус, терміново звернутись до лікаря.

Профілактика отруєнь членистоногими. Попередження укусів скорпіонів, павуків та комах полягає насамперед в обережності та уважному ставленні до навколишнього оточення.

Оскільки такі членистоногі як скорпіони ведуть нічний спосіб життя в регіонах їх розповсюдження не рекомендовано ходити босоніж з настанням сутінок.

При ночівлі в наметах і взагалі на відкритому повітрі доцільне використання протимоскітної сітки. Для привалу та ночівлі вибирають рівні площадки без каміння, тріщин ґрунту, з найменшою кількістю рослинності. Необхідно особливо ретельно оглядати спальні мішки, взуття, одежу.

В місцях де зустрічаються каракурти восени необхідно випалювати рослинність, ранньою весною знищувати кокони (які помітні через жовтий колір) з павучками, які в них зимують.

При проведенні спеціальних робіт (наприклад, робота на городі, саду, фермі, пасіці і т.д.) необхідно надягати рукавички, маски, окуляри. Під час відпочинку на природі бажано вдягати взуття та одяг, які максимально закривають всі частини тіла.

У житлових приміщеннях, особливо в сільській місцевості, на вікна та двері доцільно встановлювати сітки.

Для запобігання укусів перетинчастокрилими необхідно бути обережними при споживанні фруктів, солодощів. Не останню роль у нападі бджіл, джмелів, шершнів відіграє використання парфумів з різкими та солодкими запахами.

Щоб зменшити ймовірність нападу кровосисних комах з отруйним ротовим апаратом на відкритому повітрі використовуйте репеленти, для захисту помешкання на вікна встановлюйте сітки, застосовуйте елекрофумігатори.

Але будьте уважними! Перед застосуванням репелентів, фумігаторів, спіралей ознайомтесь з інструкцією щодо використання. Не купуйте дані засоби захисту від членистоногих на так званих ”розкладках” просто неба!

Будьте обережні! Не дратуйте та не торкайтесь навіть безпечних на вигляд членистоногих. Особливо слідкуйте за маленькими дітьми, які з великою цікавістю пізнають світ за допомогою усіх органів чуття.


Подібні статті

Інсулін
Основною ознакою будови залоз внутрішньої секреції є відсутність вивідних проток, тому їхні секрети виділяються безпосередньо у кров або лімфу, що їх омиває. Кількість цих секретів невелика, називаються вони гормонами (від грецького слова, ...

Нормальна мікрофлора людини
Людина перебуває в постійному зовнішньому оточенні мільйонів мікроорганізмів. Вони заселяють і її внутрішнє середовище. Це нормальний мікробіологічний стан її існування. Але в разі порушення балансу співіснування мікроорганізмів (найчастіше це відбув ...

Головне меню