Спостереження за сорокою звичайною

Спостереження за сорокою звичайною проводилися з лютого по квітень місяць 2009 року. Сорока звичайна під час спостережень в даний період була нами відмічені знахідки гнізд на таких вулицях смт.Любеч: Музикальна - 2 гнізда, Радянська - 1 гніздо, 12-тої гвардійської дивізії - 2 гнізда, провулок Лісовий - 1 гніздо, вул. Жовтневої революції під горою – 5 гнізд розміщених поблизу один одного; вул. Чернігівська – 2 гнізда; вул. Леніна поблизу центрального парку – 3; проспект Перемоги – 2; вул. Горького – 2. Були відмічені декілька пустих гнізд, біля яких птахи не зустрічаються. Стероиды в таблетках для набора мышечной массы testoshop.kz.

Сорока звичайна та її гнізда були зустріті переважно в місцях поблизу людських поселень, чисельність невелика, це пов`язано з зменшенням кормової бази та зі зменшенням кількості видів, оскільки сорока для людини вважається хижим птахом, сороку людина винищує.

Висновки

1. Отже, природно-географічна територія району дослідження, а саме м. Любеч є сприятливою для досить значного поширення такого осілого птаха, як сорока звичайна. Знищуючи шкідливих комах, сороки приносять велику користь, але вони іноді руйнують гнізда інших співочих і навіть мисливських птахів.

2. Це птах середніх і великих розмірів (самі великі). Забарвлення оперення частіше чорна в сполученні з ділянками білого, сірого і коричневого кольорів. Самці по забарвленню не відрізняються від самок, молоді пофарбовані подібно з дорослими.

3. За результатами проведених спостережень було виявлено, що гніздяться окремими парами або невеликими колоніями на деревах, уступах і в ущелинах скель, рідше - у дуплах і будівлях людини.

4. На місцях гніздування з'являються дуже рано, бо зимують у тих самих місцях або поблизу від них. Гнізда у вигляді великих, закритих зверху куль, із сухих палок, будують найчастіше в густих колючих чагарникових заростях або високо на деревах. Оглядаючи окремі гнізда виявили, що всередині гніздо обмазане глиною і вимощене сухою травою, корінцями. Повна кладка з 5—7 зеленуватих, з темними плямками яєць, у середині — кінці квітня — на початку травня. Насиджує самка, 17—18 днів. Пташенята залишаються в гнізді 22—24 дні.

5. Переважна більшість видів сороки звичайної гніздиться на центральних вулицях та околицях смт.Любеч, поблизу жител людини, що пов`язано з харчовою базою птаха.

Додаток


Подібні статті

Зимові скупчення сороки в Любечі
Біологія та чисельність зимуючих птахів залишається недостатньо вивченою не лише в Україні, але й у більшості європейських країн. Це зумовлене труднощами проведення польових досліджень у цей період, відсутністю уніфікованих методик, а тако ...

Життєві форми організмів
Життєва форма визначається як пристосованість організмів до комплексу факторів середовища та певного способу життя. Вперше життєві форми були виділені у рослин. Ще Теофраст класифікував рослини, виділяючи серед них дерева, чагарники, напів ...

Головне меню