Використання ампельних рослин у кімнатному дизайні

При культурі ампельних рослин у кімнатах уживаються звичайно відповідні пристосування. Чим ці пристосування складніші, тим більше приходиться при підв'язці згинати пагони то в ту, то в іншу сторону, а це неминуче веде за собою ослаблення росту, і враження, створюване рослинами, стає менш приємним. Краще місце для витончених кучерявих рослин - підвіконня з протягненими уздовж віконних рам мотузками, по яких рослинам можна витися. Якщо вікна пробиті в товстих стінах і мають широкі косяки, знаходячись як би в нішах, то є можливість спорудити з дроту або іспанського очерету (так називаються тонкі гнучкі стовбури пальми, уживані для корзинових виробів) щось начебто альтанки у всю ширину і висоту вікна; така альтанка дає ампельним рослинам прекрасну опору для росту вгору. Ампельні рослини можна ужити для утворення зелених альтанок усередині кімнат, проти вікон, а також можна змусити їхній витися по шпалерах; останні роблять з паличок, що зміцнюються вертикально або утворюють ґрати. Для альтанок і шпалер особливо придатний плющ. Іноді до горщика з рослиною прикріплюють дротову кулю, що через якийсь час зовсім застеляється зеленню. Можна також зв'язати зі звичайних паличок віялоподібну сітку. Саме собою зрозуміло, що такі невеликі пристосування вживають тільки при культурі слабко або помірно зростаючих і до того ж сильно гілчастих порід.

До числа улюблених ампельних кімнатних рослин належить восковий плющ. Батьківщина цієї рослини - Індія. Стебла його м'ясисті і соковиті, так само як і товсті блискучо-зелені яйцеподібні листи; квіти білі з рожевим центром, приємно запашні, розташовані парасольками; вони здаються як би зробленими з воску, відкіля і відбувається російська назва рослини. Квіти рясно виділяють мед, що повисає на кожнім з них у виді прозорої краплі. По отцвітині квітконіжки не слід обрізувати, тому що вони мають здатність розвивати щорічно нові китиці квітів, протягом багатьох років. Восковий плющ зустрічається в культурі дуже часто, особливо в менш заможних аматорів. Хоча пагони його досягають згодом значної довжини, його культивують звичайно на віялоподібних підставках; останню варто робити як можна міцніше, тому що рослина, завдяки соковитим пагонам і листкам, має значна вага. Рясно цвісти восковий плющ починає тільки досягши певного віку, але і без квітів він красивий. Він прекрасно росте, і легко переносить сухе повітря, пил та інші несприятливі впливи. Усе це змушує віднести його до числа самих гідних рослин для кімнат. Розмножується восковий плющ надзвичайно легко маленькими черешками зі шматочка стебла з двома-трьома листами. Посаджені в землю, такі черешки швидко дають корені.

З числа ампельних рослин до самим красивоквітучих відноситься кавалерська зірка, страстоцвет, представниця родини пассіфлорових, родом з лісів Південної Америки і Вест-Індії, де вона перекидається з дерева на дерево красивими фестонами. У садах виведено багато видів, що цвітуть ще краще, ніж первісні види. Листки пассіфлори мають деяку подібність з листками плюща. Завдяки чудовому і різноманітному забарвленню недовговічних, на жаль, квітів, елегантності листя й особливо завдяки витонченому загальному виду цих рослин, вони складають єдине у своєму роді прикраса для вікон житлових кімнат. Пассіфлори люблять поживну землю. Пассіфлори саджаються в ящики або великі горщики з землею, яка складається з рівних частин дернового і листового або торф'яного ґрунту, з піском. Ставляться на сонячному вікні. Люблять чисте повітря і часте обприскування. Легко розмножуються черешками.

До ампельних рослин для теплих кімнат відносяться також культивовані заради витонченого листя деякі види спаржі, що належить до родини лілейного-спаржевих. Останнім часом ці красиві африканські рослини ввійшли у велике вживання для прикраси кімнат. Вони безперечно належать до числа витончених представників рослинного царства. Їх листя надзвичайно ніжне; кожен листочок схожий на коротку голку, але на дотик м'який. Колір листків свіжий зелений, квіти дрібні, приємно запашні. Декоративна спаржа росте краще усього, якщо її висадити в ґрунт теплиці, але вона росте й у кімнатах, навіть при невисокій зимовій температурі. Жодна ампельна рослина не може дати такого ефекту на вікні, як декоративна спаржа. Найбільш гідні рекомендації види наступні: Asparagus plumosus (пір'ясто-гілляста спаржа), A. plumosus nanus (карликова пір'ясто-гілляста спаржа), тільки в молодому віці що залишається низкою, та згодом же в'ється високо, і A. comorensіs (спаржа з Коморських островів), сама високоросла з усіх названих видів. Посуд для них використовується досить великий. Землю складають з дернової і листової частин, причому першої беруть трохи більше, ніж другої. Рослини не люблять прямого сонячного світла, і тому їх найкраще ставити на північно-східне або північно-західне вікно.

Перейти на сторінку: 1 2 3


Подібні статті

Фауна прісноводних черевоногих молюсків
Тваринний світ досить різноманітний. Тварини, а особливо безхребетні, зустрічаються майже у всіх біосферних оболонках. В даний час посилено освоювання різних екосистем, значна частина досліджень припадає на водні екосистеми. Світ безхре ...

Мікроскопічні гриби – пошкоджувані документів на різних носіях інформації
Гриби — одна з найбільших та найрізноманітніших груп живих організмів, існуючих на Землі. Вони з’явилися понад мільярд років тому й поступово стали невід’ємною частиною всіх водних та наземних екосистем. Згідно з сучасними прогнозами, на ...

Головне меню