Основні чинники та умови розвитку епіфітотій

Умови розвитку паразита знаходяться в повній залежності від зовнішніх умов. Так, для проростання ооспор, конідій та зооспор потрібна наявність рідинно-крапельної вологи чи дуже вологий грунт. Масове зараження рослини може бути лише при випаданні опадів -роси, туману, дощу, особливо у воді, що застоялася.

Температура повітря має великий вплив на розвиток мілдью. Встановлено, що весняне відновлення хвороби проходить при температурі не нижче 11°С. Температурний режим особливо має вплив на тривалість інкубаційного періоду, тобто часу, що пройшов з моменту зараження до появи хвороби (плям). При середньодобовій температурі 21-27°С інкубаційний період триває 4-5 днів, а при 13°С - близько 12 днів. Поява конідіального нальоту можливе лише при високій вологості повітря (95-100%). При відсутності дощу чи роси утворення спороношення може затриматися на невизначений термін. У суху та вітряну погоду розвиток хвороби призупиняється. Мінімальна температура для утворення безстатевого спороношення 11-12°С, а оптимальна 18-24°С і максимальна 29-30°С. Так, за даними А.Т. Макрушиной (1950), при температурі 17,6°С вночі за дві доби утворюється 85,4% зооспорангіїв, а при 13°С - 67,6% [11,20,21,31].

Проростання зооспорангіїв та зараження рослин можуть здійснюватися при температурі не нижче 12-13 °С та наявності рідинно-крапельної вологи протягом 2-2,5 годин. Період від моменту зараження до утворення безстатевого спороношення може тривати 4-12 днів, в залежності від температури і вологи. Plasmoparaviticola в тканинах рослини може розвиватися лише за температури вище 7,9°С.

Засміченість та загущеність виноградників затримує краплинну вологу, а отже призводить до посилення ураженості мілдью [20,21].


Подібні статті

Бета-каротин принцип застосування, культивування мікроорганізмів, аналіз становища і перспектив у виробництві
Огляд літератури дипломного проекту узагальнює наявну на теперішній день інформацію про β-каротин, принцип його застосування, культивування мікроорганізмів, приводить аналіз становища і перспектив у виробництві β-каротину. Те ...

Характеристика птахів-синантропів
Птахи досить високоорганізовані організми. Маючи ряд прогресивних особливостей птахи заселяють різноманітні, іноді малосприятливі кліматичні зони земної кулі. Здатність до польоту дає можливість знаходити найбільш сприятливі умови існуван ...

Головне меню