Основні чинники та умови розвитку епіфітотій
Умови розвитку паразита знаходяться в повній залежності від зовнішніх умов. Так, для проростання ооспор, конідій та зооспор потрібна наявність рідинно-крапельної вологи чи дуже вологий грунт. Масове зараження рослини може бути лише при випаданні опадів -роси, туману, дощу, особливо у воді, що застоялася.
Температура повітря має великий вплив на розвиток мілдью. Встановлено, що весняне відновлення хвороби проходить при температурі не нижче 11°С. Температурний режим особливо має вплив на тривалість інкубаційного періоду, тобто часу, що пройшов з моменту зараження до появи хвороби (плям). При середньодобовій температурі 21-27°С інкубаційний період триває 4-5 днів, а при 13°С - близько 12 днів. Поява конідіального нальоту можливе лише при високій вологості повітря (95-100%). При відсутності дощу чи роси утворення спороношення може затриматися на невизначений термін. У суху та вітряну погоду розвиток хвороби призупиняється. Мінімальна температура для утворення безстатевого спороношення 11-12°С, а оптимальна 18-24°С і максимальна 29-30°С. Так, за даними А.Т. Макрушиной (1950), при температурі 17,6°С вночі за дві доби утворюється 85,4% зооспорангіїв, а при 13°С - 67,6% [11,20,21,31].
Проростання зооспорангіїв та зараження рослин можуть здійснюватися при температурі не нижче 12-13 °С та наявності рідинно-крапельної вологи протягом 2-2,5 годин. Період від моменту зараження до утворення безстатевого спороношення може тривати 4-12 днів, в залежності від температури і вологи. Plasmoparaviticola в тканинах рослини може розвиватися лише за температури вище 7,9°С.
Засміченість та загущеність виноградників затримує краплинну вологу, а отже призводить до посилення ураженості мілдью [20,21].
Подібні статті
Основи фізіології харчування
Харчування - фізична потреба людини. їжа є вихідним матеріалом для
побудови і відновлення кожної клітини організму людини. Підраховано, що за своє
життя людина споживає в середньому близько 1,3 т білків, 12,5 т вуглеводів і 75
т води. За в ...
Ссавці моря
Люди завжди любили дерева, траву,
квіти, звірину, птахів. Але раніше любов як би дрімала, заколисана свідомістю
невичерпності навколишнього багатства. Тепер же, коли ріст міст усе відчутніше
пригноблює ліси й ми, опинившись один раз у цих ...