Основні чинники та умови розвитку епіфітотій

Умови розвитку паразита знаходяться в повній залежності від зовнішніх умов. Так, для проростання ооспор, конідій та зооспор потрібна наявність рідинно-крапельної вологи чи дуже вологий грунт. Масове зараження рослини може бути лише при випаданні опадів -роси, туману, дощу, особливо у воді, що застоялася.

Температура повітря має великий вплив на розвиток мілдью. Встановлено, що весняне відновлення хвороби проходить при температурі не нижче 11°С. Температурний режим особливо має вплив на тривалість інкубаційного періоду, тобто часу, що пройшов з моменту зараження до появи хвороби (плям). При середньодобовій температурі 21-27°С інкубаційний період триває 4-5 днів, а при 13°С - близько 12 днів. Поява конідіального нальоту можливе лише при високій вологості повітря (95-100%). При відсутності дощу чи роси утворення спороношення може затриматися на невизначений термін. У суху та вітряну погоду розвиток хвороби призупиняється. Мінімальна температура для утворення безстатевого спороношення 11-12°С, а оптимальна 18-24°С і максимальна 29-30°С. Так, за даними А.Т. Макрушиной (1950), при температурі 17,6°С вночі за дві доби утворюється 85,4% зооспорангіїв, а при 13°С - 67,6% [11,20,21,31].

Проростання зооспорангіїв та зараження рослин можуть здійснюватися при температурі не нижче 12-13 °С та наявності рідинно-крапельної вологи протягом 2-2,5 годин. Період від моменту зараження до утворення безстатевого спороношення може тривати 4-12 днів, в залежності від температури і вологи. Plasmoparaviticola в тканинах рослини може розвиватися лише за температури вище 7,9°С.

Засміченість та загущеність виноградників затримує краплинну вологу, а отже призводить до посилення ураженості мілдью [20,21].


Подібні статті

Біологічна роль марганцю в організмі людини і тварин
Вчення про біологічну роль хімічних елементів, що містяться в тканинах організму в дуже невеликих концентраціях (від 10-3 до 10-12 %) і тому одержали назва мікроелементів, виділилося в самостійну науку порівняно недавно. Майже до кінця XІ ...

Механізми раннього ембріонального розвитку
Керівники тваринницьких господарств звичайно зацікавлені у підвищенні продуктивності сільськогосподарських тварин. Їх кінцевою метою є підвищення якості та кількості продукції без зростання видатків на утримання поголів’я. Біотехнологічні ...

Головне меню