Результати досліджень

Дані отримані на тлі однаковою потенційної продуктивності облікових рослин по всіх варіантах досліду (табл.8). Різниця між обробленими варіантами за показниками масової концентрації цукрів і титрувальних кислот була не суттєвою, у межах похибки досліду.

Висновок

Виноград вирощувався ще нашими предками. Навіть у стародавній Греції і Римі він дуже цінувався як ягода, що дає хмільний і корисний напій - вино. Він дотепер не втратив свого значення і вирощується як високорентабельна культура. Але, на жаль, багато врожаю втрачається від грибних хвороб, основними з яких є мілдью, антракноз, оїдіум, сіра гниль та ін. Але найбільш небезпечними в умовах України є мілдью, яка призводять не лише до зменшення врожаю, а й до погіршення його якості, що суттєво знижує прибутки господарств. www.ektu.kz

Мілдью (збудник Plasmoparaviticola) проявляється на всіх зелених надземних органах рослин. Навесні на молодих листках зверху з'являються блідо-зелені або жовтуваті плями, які згодом стають маслянистими й буріють. З нижнього боку листків у місцях плям утворюється рясний, білий, пухнастий наліт, що являє собою нестатеве спороношення збудника хвороби. Ягоди набувають темно-шоколадного кольору, а навколо плодоніжки утворюється синювата смужка.

Тому дуже важливо впроваджувати інтегровані системи захисту винограду від хвороб. Основними заходами захисту є виведення стійких сортів та всі агротехнічні та господарські заходи, направлені на вирощування рослин з ажурною, добре провітрюваною кроною (розташування виноградників уздовж панівних вітрів, штамбові формування, дозоване навантаження кущів вічками, своєчасна обломка, чеканка та підв'язування зелених пагонів).

Відносно стійкими до мілдью сортами є Аліготе, Нягра, Каберне-Совіньйон, Восток, Антей магарачський, Восторг, Молдова, Муромець, Ркацителі, Ізабелла, Лідія, Декабрський, Сапераві, Рислінг рейнський та інші.

Необхідно проводити профілактичні та основні обприскування рекомендованими препаратами. Лише застосовуючи в комплексі всі захисні заходи, можна досягти бажаних результатів - захисту винограду від хвороб та, відповідно, отримання високих урожаїв.

Перейти на сторінку: 1 2 3 


Подібні статті

Комахи-шкідники плодово-ягідних культур
Культурні рослини пошкоджують багато видів шкідливих комах. Кожна сільськогосподарська культура має власних шкідників видовий склад яких може дещо змінюватись в різних географічних зонах країни. Близько 150 видів найбільш небезпечних шкідн ...

Учення В.І. Вернадського про ноосферу
Ноосфера ("мисляча оболонка", сфера розуму) – вища стадія розвитку біосфери. Це сфера взаємодії природи і суспільства, в межах якої розумна людська діяльність стає головним, визначаючим чинником розвитку. Чому виникло поняття & ...

Головне меню