Морські рослини

Аоча медузоїдна стадія зазвичай є рухливою, однак із цього правила бувають винятки. У Чорному морі зрідка трапляється сидяча медуза люцернарія. Як і всі кишковопорожнинні, люцернарія - хижак. Живиться вона дрібними істотами, які пропливають повз її щупальця.

У морях України немає коралових рифів. Але представники класу Коралові поліпи є. Це актинії. На вигляд вони також нагадують рослини - якісь химерні квіти. У Чорному морі мешкають чотири види актиній, з яких найвідоміша кінська актинія. Вона має циліндричну форму тіла зі сплощеними верхнім та нижнім кінцями. На верхньому кінці розташовані щупальця, які оточують ротовий отвір, а нижній кінець (підошва) слугує для прикріплення до підводних предметів. На відміну від більшості інших представників класу Коралові поліпи, актинії не мають твердого скелета. Вони ведуть прикріплений спосіб життя, але здатні рухатися за допомогою підошви.

До Червоної книги України занесено два види гідроїдних поліпів - оліндіас несподіваний та меризія азовська. Чисельність обох видів зменшується внаслідок зміни солоності води та забруднення моря.


Подібні статті

Флора і рослинність урочища Пагур
Людину оточує справжній зелений океан різноманітних рослин, який є важливою, невід’ємною складовою частиною біосфери Землі. Він відіграє незамінну роль у житті як людини, так і всієї природи. Без перебільшення можна сказати, що без зелених росл ...

Основи фізіології харчування
Харчування - фізична потреба людини. їжа є вихідним матеріалом для побудови і відновлення кожної клітини організму людини. Підраховано, що за своє життя людина споживає в середньому близько 1,3 т білків, 12,5 т вуглеводів і 75 т води. За в ...

Головне меню