Заходи щодо пропаганди охорони навколишнього природного середовища з використанням ідеї ботанічного саду
Роботи конференції були опубліковані та видані за ухвалою вченої ради Національного ботанічного саду ім. М.М. Гришка НАН України у науковому збірнику в 2003 р., а в 2004 р. вийшло друге видання наукового збірника. Під час роботи конференції члени ради ботанічних садів відмітили великий вклад працівників ботанічного саду у просвітницьку ботаніко-екологічну діяльність, високий рівень навчально-виховної роботи педагогів із школярами, формування наукового світогляду біологів та спеціалістів небіологічного профілю, різних верств населення, інтродукції рослин та охорону біорізноманіття. Ботанічний сад поряд з виконанням науково-дослідних завдань виступає осередком освіти та популяризації природоохоронних знань. Вчителі шкіл Запоріжжя використовують у своєму навчально-виховному процесі базу нашого ботанічного саду. Фахівцями закладу розробляються, готуються і проводяться конференції та семінари для вчителів та учнів міста, області "Середовище, в якому нам жити" і "Проблеми екології сучасного суспільства" Пошук нових, нестандартних форм і методів роботи, удосконалення матеріальної бази не самоціль.
Місія дитячого ботанічного саду полягає у безпосередньому залучені учнів у вільний від навчання час до удосконалення практичних умінь екологічного спрямування, основою якого є творче використання ними здобутих теоретичних знань у повсякденному житті. Поєднання дослідницької діяльності школярів з їх практичною природоохоронною роботою у довкіллі, самостійна, індивідуально-навчальна, дослідницька робота, співпраця дітей та їх батьків у вирішенні екологічних проблем на локальному рівні. Наш ботанічний сад є осередком для проведення міських екологічних свят, таких як "День довкілля", "День зустрічі птахів", Екологічна декада "Нам з Землею разом жити", в ці дні до ботанічного саду приходять не лише мешканці нашого міста, а й гості з інших міст нашої держави. Закладена Іменна алея, на якій посадили дерева: дружина Президента України, міські та обласні політичні діячі, яким не байдужий екологічний стан України.
Юннати проводять екологічні суботники, зелені десанти, масові екологічні заходи. Гуртківці ботанічного саду беруть активну участь у Міжнародних, Всеукраїнських, обласних та місцевих природоохоронних акціях та програмах : "GІоbе", "Gгееn Реасе", "Мій рідний край - моя Земля", "Зелений німб України", "Парки - легені міст та сіл", "Допоможемо птахам", "Посади дерево: посади сад", "До чистих джерел", "Флора України", "Мережа природних об'єктів для моніторингових спостережень" [11].
Подібні статті
Мікроскопічні гриби – пошкоджувані документів на різних носіях інформації
Гриби
— одна з найбільших та найрізноманітніших груп живих організмів, існуючих на
Землі. Вони з’явилися понад мільярд років тому й поступово стали невід’ємною
частиною всіх водних та наземних екосистем. Згідно з сучасними прогнозами, на
...
Цитокіни в центральній нервовій системі
Цитокіни - це численна група різних за місцем утворення,
структурою та біологічною активністю білкових молекул, синтез яких індукується
ендо- або екзогенними антигенами та які регулюють утворення, ріст, розвиток та
функціонування різних кл ...