Нормальна мікрофлора людини
Людина перебуває в постійному зовнішньому оточенні мільйонів мікроорганізмів. Вони заселяють і її внутрішнє середовище. Це нормальний мікробіологічний стан її існування. Але в разі порушення балансу співіснування мікроорганізмів (найчастіше це відбувається у відкритих внутрішніх порожнинах людського організму: рот, глотка, дихальні шляхи, травний тракт тощо) організм втрачає стан рівноваги. Це ослаблює його, спричинює втрату захисних, очисних і регулятивних функцій. Унаслідок цього виникають патологічні процеси, які негативно впливають на весь організм - дисбактеріози, коли починають домінувати й навіть переважати захворювання, спровоковані втручанням хвороботворної мікрофлори.
Корисна мікрофлора організму виконує величезну кількість потрібних для забезпечення процесів життєдіяльності організму функцій. Тому її діяльність можна прирівняти до діяльності найважливіших органів і систем. А ще назвати вічним біологічним двигуном життєдіяльності.
Світ цих невидимих велетів здоров’я - друге "я" кожного. Адже достеменно доведено, що співдружня нормальна мікрофлора людини відіграє величезну роль у забезпеченні обмінних процесів, синтезі вітамінів, гормонів, незамінних амінокислот, інших біологічно активних речовин, засвоєнні кальцію та заліза, а з іншого боку - знешкодженні токсинів, алергенів, мутагенів, канцерогенів, регенерації епітеліальної тканини, гальмуванні росту патогенних та умовно-патогенних мікроорганізмів, підтриманні бар’єрної функції протипатогенної флори.
Зважаючи на безупинне підвищення рівня захворюваності населення, проблема поліпшення якості охорони здоров’я сьогодні є надактуальною і потребує конкретних кроків та дій. Одним із найперспективніших напрямів поліпшення здоров’я є мікробна екологія людини. Адже під впливом багатьох агресивних чинників зовнішнього середовища (забруднене повітря, неякісні продукти харчування та вода, зловживання фармацевтичними препаратами тощо) в більшості населення порушена внутрішня мікрофлора організму. На жаль, діагноз "дисбактеріоз" став одним із найпоширеніших. Часто така патологія спричинює низку інших дуже серйозних порушень в організмі людини.
Розв’язати цю проблему допоможе використання мультипробіотиків - живих мікроорганізмів, які в разі введення в склад продуктів харчування людини (приміром кисломолочних) позитивно впливають на організм, оздоровлюючи його мікрофлору. Їх можливості в збереженні та відновленні природних життєвих процесів у системі внутрішніх органів та систем людини важко переоцінити.
мікрофлора мікроорганізм морфологічна ознака
- Поняття нормальної мікрофлори
- Роль мікрофлори організму людини
- Мікрофлора у лікуванні та захисті людського організму
- Шляхи проникнення мікроорганізмів у тканини і порожнини тіла
- Мікрофлора людини
Подібні статті
Роль та вміст води в організмі
Ще в 60-го роки Нобелівський лауреат, найбільший авторитет в
області біоенергетики Альберт Сцент-Дьерді вигукнув: «Біологія забула роль води
або взагалі не думала про неї». Основну субстанцію організму – воду прийнято
розглядати як майже н ...
Регуляція обміну речовин. Терморегуляція
Процес обміну речовин в організмі складається з кількох тисяч хімічних
реакцій, які протікають в організмі.
Обмін речовин являє собою єдність двох процесів: асиміляції і дисиміляції.
Асиміляція супроводжується посиленням дисиміляцій ...