Поведінка кішки

Своєрідна вдача кішки, якщо порівнювати його з поведінкою собаки, не завжди влаштовує людину, і часто у виборі домашнього улюбленця виграє пес. Тільки зрозумівши особливості котячого характеру, можна полюбити цю тварину всім серцем.

Взаємостосунки людини і домашньої кішки вельми своєрідні. Кішка, при всьому турбуванні про неї і любові людини, не стає його рабом і зберігає свою індивідуальність, залишається особою. http://rmp74.ru/ услуги плазменной и газовой резки.

Кішка потребує тісного контакту з господарем: вона любить погладжування, лежання на колінах, «розмови». Але при цьому вона сама «командує парадом» — контакт можливий лише при її на це бажанні. У кішки, довгий час позбавленої можливості спілкуватися з господарем, виникає стрес. Тому, розмовляючи з кішкою, говоріть їй якомога більше ласкавих слів, не забуваючи погладжувати її. Із сторонніми людьми або кішками тварина поводиться по-різному: з людиною кішка прагне встановити відносини за допомогою різних символів (див. Словник «котячих символів»); з тваринами — за допомогою різних звуків, рухів тіла, очей («котячий звуковий словник» теж достатньо багатий).

Крім того, біля кожної окремо узятої кішки є і свої, тільки їй властиві норми поведінки.

Кішки, як і всі розумні істоти, володіють негативними властивостями. Перш за все це періодичні прояви агресивності, часто пов'язані з неправильним змістом кішки. Хоча кішка — тварина незлобна, і її агресивна реакція найчастіша буває оборонною, все ж таки поступово ці прояви закріплюються і входять в звичку. Позбавитися цього допомагають заспокійливі препарати, а також кастрація. Іноді можливі прояви страху і тривоги, які теж можна зняти за допомогою ласки і заспокійливих засобів.

Позитивною особливістю кішок є їх вірність тому місцю, яке стало їх житлом. Консервативність в основі котячої природи визначає її тягу до осідлості, і кішка нерідко повертається до свого колишнього житла, якщо господар міняє місце проживання.

Кішка на відміну від собаки — індивідуалістка, вона не любить підкорятися, виконувати накази, словом, чому-небудь навчатися. Тому примусове дресирування неможливе, якщо у кішки немає інтересу до тих або інших вправ. Далеко не кожну кішку вдається навчити ходити в шлеї і на повідці, а тому примушувати її робити це не стоїть. Морочлива справа — привчити кішку до чистоти. Котенята одержують перші навики гігієни від кішки-матері, до місячного віку вони вже самостійно освоюють свій «туалет». Кішку не можна часто карати, та і робити це треба вельми обережно, уважно спостерігаючи за реакцією тварини на ті або інші дії. Іноді навіть варто перейти від методу покарання до методу заохочення.

До інших особин котячого роду ці тварини відносяться терпимо, якщо ті нічим їм не загрожують.

Своє житло і територію в безпосередній близькості від нього кішка вважає своїм особистим володінням. Свій район кішка намагається розширити за рахунок сусідніх територій, позначаючи ароматичною речовиною, що виділяється залозами в області анусу.

Пошаною і взаємною терпимістю визначаються відносини двох або декількох кішок, що живуть в одному будинку. Їм властиво піклуватися один про одного, «цілуватися», спати разом, залицятися за котенятами. Навіть коти, що виросли в одному будинку, не конфліктують. Коли кішки знаходяться в зграї, «колективі», вступають в дію свої закони — тут принцип верховенства однієї тварини над іншою.

Нерозв'язною загадкою є котячі «збори». Встановлено, що вони не мають нічого загального з вибором партнера для шлюбного періоду або перерозподілом ролей в зграї. Про це свідчить миролюбний вид тварин, що сидять кружком, а деяких — навіть впритул один до одного (при цьому вилизують і чистять шерсть сусіду).

Дивовижне також відчуття часу і уміння дотримувати розпорядок дня. Причому поведінка живе в будинку і обмеженої в просторі кішки відрізняється від поведінки кішки, володіючою свободою переміщення.

Спить кішка досить багато — на це у неї йде дві третини життя.

Одним з найсильніших є мисливський інстинкт. Кішка володіє великим терпінням в очікуванні здобичі. Вона — природжений ловець мишей, але пристрасть до полювання не завжди продиктована відчуттям голоду. Навіть кішка, що приймає пищу від людини, любить пополювати і приносить здобич в будинок господаря як подарунок.


Подібні статті

Психрофільні мікроорганізми та їх використання
В даному рефераті мова піде про психрофільні мікроорганізми, що широко представлені в тваринному світі. До них належать представники про – та еукаріотів, а також багато видів грибів, дріжджів та навіть комах і хребетних. В останні роки впл ...

Структурно-функціональні особливості легень у людини на етапах онтогенезу
Актуальність роботи полягає в тому, що ми, спираючись на порівняльний та еволюційний підхід до питання будови та функції органів дихальної системи (і особливо легень), прагнули дати максимально чіткі вікові характеристики будови і функції ...

Головне меню