Котячі характери

Що ми знаємо про характер кішки? Ну кінцеве те, що це найзагадковіші і незалежні створення в світі. Чи так це насправді? Ті, хто поуважніше придивлявся до кішок, можуть сказати з упевненістю, що кожна з них - це неповторна індивідуальність і що їх характери надзвичайно різноманітні. Проте, як і всі звіри, і навіть люди, кішки по темпераменту підрозділяються на чотири несхожі групи : холерики, сангвініки, флегматики і меланхоліки. Розподіл на ці групи обумовлений чисто фізіологічними процесами співвідношення збудження і гальмування в центральній нервовій системі. Якщо ви правильно зумієте визначити темперамент своєї кицьки, то зможете уникнути грубих помилок в її вихованні.

Холерики

Це тварина з підвищеною збудливістю, активні, темпераментні, товариські, але при неправильному вихованні можуть бути надмірно агресивними, з ними часто трапляються непередбачувані припадки люті, що створює проблеми не тільки удома, але і в поїздках, скажімо, на виставку. Але саме з холериків при умілому підході зростають зраджені, веселі і життєрадісні тварини, здатні в певних обстаятельствах постояти за своїх господарів. При вихованні холериків слід відмовитися від частих покарань, гучних вигуків, різких шумів і звуків. З ними треба бути підкреслено спокійними і незворушними. До виставок потрібно привчати з трьох-чотиримісячного віку, - тоді вони, коли стануть дорослими, легше сприйматимуть нову обстановку. Кішку-холерика до кота краще приводити в перший же день тічки, і бажано до одного і того ж кота. Проте знайомити її з ним треба тільки через один-два дня після того, як вона на новому місці добре освоїться. Кішку з котенятами варто турбувати тільки у разі крайньої необхідності, інакше вона може почати тягати котенят. Племінному коту-холерику треба виділити для в'язок окреме приміщення. А молодого кота не зводити з так званими "важкими" кішками. Холерики дуже рухомі тварини, для них в будинку бажано обладнати "спортивний комплекс".

Сангвініки

Це кішки урівноваженого темпераменту, достатньо спокійні, веселі, легко вступаючі в контакт зі всіма членами сім'ї і кішками решти. Вони не образливі і за ними легко залицятися. Тварини з подібним темпераментом ідеальні для змісту будинку. Але як вибрати таке котеня серед інших котенят? Вони звично найміцніші, але найкрупніші, їх рухи впевнені, вони не полохливі і охоче йдуть на контакт з людиною, спокійно їдять в його присутності. Вони майже не нявкають, не пищать, багато грають і дуже охоче муркочуть, їх можна ласкавим словом легко відвернути від іграшки. Потрапляючи в нові умови, вони не забираються під шафу, а сміливо йдуть обстежувати незнайому територію.

Флегматики

Це тварини з дещо загальмованими реакціями. Спокійні, поступливі, терплячі, здатні багато стерпіти від дітей, проте схильні до малорухливого способу життя. Вони дуже пристосовані до життя в городчких квартирах і можуть годинником сидіти на одному місці, пожвавлюючись тільки з приходом господаря. Головне, не дати їм залеться, обпливти жиром. Організатором ігор повинен стати господар. Цю "важливу роботу" охоче виконують діти. Допомагають в цьому іграшки з ласою начинкою, які потрібно довго катати, перш ніж витягнути з них вітамін у вигляді "цукерочки". Особливо важливо рухатися вагітним кішкам, щоб надалі не виникло ускладнень при пологах. Коти, не дивлячись на флегматичність, є хорошими виробниками і миттєво перетворюються з приходом обраниці. Своєю унікальною наполегливістю, терпінням і видимою байдужістю вони ламають опір будь-якої котячої пані і здатні покрити кішок, з якими інші коти справитися не можуть. Але тут теж своя небезпека - якщо цим тваринам дати залежатися і ожиріти, то вони можуть стати просто байдужими до протилежної підлоги. При вихованні флегматиків, щоб привчити їх до місця і порядку, мало просто словесного несхвалення. Виляск складеною газетою, який не заподіє особливої шкоди фізичному стану тварини, емоційно дуже дієвий, а окрик і прочуханка повинні неминуче слідувати за провиною, тоді, згодом, достатньо буде простої команди для припинення непристойних дій.

Перейти на сторінку: 1 2


Подібні статті

Кісткові риби
Кісткові риби - найбільший клас хребетних тварин, що нараховує близько 20000 видів. Найдавніші представники цього класу походять від хрящових риб в кінці силуру. В даний час 99% класу належать до так званих костистих риб, які вперше з'явил ...

Загальна характеристика типу Земноводні
Об’єкт даної роботи – клас земноводні. Це самий нечисленний клас хребетних. Назва цієї групи говорить про те, що ці тварини, що виходять на сушу, не відірвалися ще в повній мірі від життя у воді. Метою курсової роботи є детальне розгля ...

Головне меню