Мова кішок

Мова тіла

Кішки славляться своєю незалежністю і тим, що поодинці здобувають прожиток. На відміну від своїх дальніх родичів - собак - вони не об'єднуються в зграї, щоб захищати один одного або разом полювати. Тому у них і не могли виробитися правила соціальної поведінки в групі.

Проте вони все ж таки спілкуються з іншими кішками, і не тільки з сексуальними партнерами або своїми котенятами. Є у них і те, що ми назвали б "дружнім спілкуванням". У кішок розроблена ціла мова - учені налічують 25 різних візуальних сигналів, які можуть бути застосовані в 16 поєднаннях; самі ж кішки, без сумніву, розрізняють набагато більше тонких нюансів. Але якщо ми навчимося розуміти хоча б основні, базові вирази з котячої "мови жестів", то і це допоможе нам набагато краще розуміти, що відчувають і що хочуть "сказати" наші кішки. Запись на консультацию и прием гинеколога МЦ Оптима-Аврора.

Багато елементів поведінкового репертуару кішок виявляються в грі. Котенята і навіть дорослі кішки самозабутньо розігрують перед нами пантоміму, зображаючи полювання, бійку або залицяння, - цілу гамму поведінкових проявів. Гру можна прирівняти до племінних танців, в яких програються або навіть проживаются сцени війни або полювання, - це і навчання, і обряд. В більшості випадків кішки, яким доводиться жити разом, легко знаходять спільну мову, а їх відносини можна назвати спокійними і дружніми. Ну а якщо між ними виникають тертя, то у вас з'являються шанси ближче познайомитися зі всім репертуаром!

Положення голови, вух, очей і вус може багато що сказати про настрій і стан кішки. Численні лицьові м'язи роблять котячу мордочку дуже виразної, а положення голови і саме по собі здатне повідати нам, шукає кішка контакту або прагне уникнути його. Коли голова витягнута вперед, кішка налаштована на контакт або намагається зрозуміти настрій іншої кішки або господаря: краще всього це помітне, коли ви приходите додому і кішка спрямовується до вас в надії, що її приголублять і погодують!

Конфліктну ситуацію упевнена в собі тварина зустріне з піднятою головою, якщо ж у нього всерйоз агресивні наміри, то голову опустить. Підлегла кішка теж може пригнути голову, проте у випадку, якщо вона сильно перелякана і готується захищатися, її голова буде піднята! Відсутність інтересу, байдужість виявляються такою позою: голова опущена, підборіддя опущено, очі дивляться убік. Як бачите, дуже нелегко розібратися в настрої кішки тільки по положенню голови - можна дійти абсолютно невірних висновків! Але якщо при цьому звернути увагу на положення всього тулуба, то ми одержимо достатньо підказок, щоб правильно оцінювати ситуацію.

Нелегко розібратися в настрої кішки тільки по положенню голови - можна дійти абсолютно невірних висновків! Але якщо при цьому звернути увагу на положення всього тулуба, то ми одержимо достатньо підказок, щоб правильно оцінювати ситуацію.

Мова звуків

"А як розмовляє кішечка?" - питаємо ми у малюків. "Няв", - відповідають вони. "А що говорить собачка?" - "Гав-гав". Що ж, "гав", мабуть, непогано передає основний сигнал, до якого вдається собака, вимагаючи нашої уваги. А ось одне звукосполучення "няв" явно дуже бідно і нездатний описати величезну різноманітність звуків, що є в лексиконі кішок.

Дослідження, направлені на вивчення тонкості котячого словника, початі порівняно недавно. Різні фахівці по-різному класифікують звуки, а ми розглянемо їх в контексті наших взаємостосунків з улюбленцями.

Перейти на сторінку: 1 2 3


Подібні статті

Генетичні особливості мікроорганізмів
Надзвичайно важливим серед досягнень мікробіології останньої чверті XIX ст. є відкриття неклітинних форм життя — вірусів. Тоді багато вчених вважали, що бактерії є найменшими і найпростішими організмами, і що саме вони стоять на межі живої ...

Золотий перетин і пропорції людини
У природі існує багато явищ які важко пояснити, одне с таких явищ це те що все в всесвіті та на нашій планеті підпорядковується золотому перетину. Всі явища природи, рослини тварини, люди, та створені людьми архітектурні, живописні, та ін ...

Головне меню