Заходи захисту

Миша - крихітка поїдає насіння рослин, різні плоди, ягоди і комах, наприклад, міль, гусінь, коників або жуків. Вибір їжі залежить від пори року. Рано навесні миша-крихітка охоче поїдає молоді бруньки дерев і кущів або свіжі ростки. Оскільки раціон миші різноманітний і вона може знищувати велику кількість врожаю то необхідна раціональна система захисту від даного шкідника. Нище викладені методи які пропоную для обмеження чисельності та знищення миші - крихітки.

1. Фізичний метод

Серед різних фізичних способів знищення гризунів найбільш поширеним є застосування пасток і капканів.

Пастки і капкани застосовують як в приміщеннях, так і на не забудованих територіях .Цей спосіб знищення гризунів безпечний для людей і домашніх тварин . До позитивних сторін варто віднести і те, що результати застосування знарядь лову (тобто ефективність виявляються (на відміну від хімічних і бактеріологічних засобів) відразу. Завдяки об'єктивності і наочності його застосовують не тільки для знищення гризунів зокрема миші - крихітки, але і при обстеженні об'єктів з метою встановлення наявності гризунів і їх виду.

Певний інтерес представляють запропоновані Д.Ф.Трахановим (1973) механічні піни, вживані без отрут і викликають удушення звірка протягом однієї хвилини. Даний спосіб, на його думку, придатний для обробки нір замість отруйних газів.

Використання ультразвукових відлякувачів гризунів - найсучасніший високоефективний метод боротьби з гризунами . Для кожного виду гризунів розроблений свій прилад, що працює на певній для кожного звірка частоті. Прилади не завдають шкоди людям і домашнім тваринам.

. Механічний метод

. Використання спеціальних знарядь (капканів, вершей і т.д.). Метод має досить низький відсоток ефективності і дуже високий рівень травматизму. Так як використання капканів вимагає певних навичок, крім того, гризуни знають про виверти людей (це самий древній метод) і старанно обходять виставлені Давилка.

. Використання липких поверхонь і пасток ЕЧМ

Пастки не містять отруйних речовин і є абсолютно нешкідливими для людей. Метод надійний і ефективний. Клейові пастки виготовлені з урахуванням біологічних особливостей гризунів. Вони мають досить тонку поверхню, щоб при розстановці по периметру приміщень не дуже виділятися від поверхні підлоги, підвісної стелі і т.д. Але використовуваний клей має настільки в'язкі і міцні властивості, що, наступивши на пастку, шансів відірватися або втекти разом з нею у гризуна не існує.

До механічних засобів винищення слід також віднести застосування липких мас для вилову гризунів . Можна рекомендувати застосування ЕЧМ (екологічно чисті мишоловки). Механічним засобом боротьби з гризунами є також заповнення водою їх нір. При цьому найбільший успіх досягається при вливанні окропу

. Хімічний метод

Сутність хімічного методу дератизації полягає в отруєнні гризунів отруйними речовинами - родентициди (від лат. rodentis - гризучий і caedo - вбиваю). Ці речовини діють при надходженні в кишечник або легені (фуміганти).

Нище наведені деякі препарати з яких виготовляються отруйні принади.

Препарат Щурин, 80% п. призначений для приготування приманок з вмістом діючої речовини 2,5%. Дозволено використовувати на промислових об’єктах, у складських приміщеннях нехарчового призначення. Щурин, 80% п. можна використовувати і у вигляді принад для обпилювання поверхні води із розрахунку 500 мг на 100 см2. Поновлення отруєних принад проводити не раніше ніж через 100 діб. Для більш тривалої токсичної дії принади виготовляють на жировій основі. Оптимальним принаджувальним продуктом є зерно чи борошно. При приготуванні принад рекомендується додати олію, яка зменшує розпилювання порошку та підвищує відсоток поїдання приманки гризунами. Препарат чорно-сірого кольору, має характерний запах часнику.

Родентицид Багіра - готова родентицидний приманка для знищення мишовидних гризунів усіх видів у житлових, промислових та нежилих приміщеннях, на сільськогосподарських угіддях та присадибних ділянках. Яд-приманка Багіра у формі парафінових брикетів є ефективним хімічним засобом боротьби з мишовидних гризунами (щури, миші, полівки). Отруйна принада «Багіра» ефективна протягом тривалого часу зберігаючи згубну дію і залишається привабливою. Діюча речовина бромадіолон 0,005% призводить до порушення механізму згортання крові. Загибель гризунів настає через 3-5 доби після вживання приманки [2, 9, 11].

Перейти на сторінку: 1 2


Подібні статті

Лікарські рослини урочища Вістова Калуського району
Мета роботи: вивчити лікарські рослини урочища Вістова Завдання: 1. скласти перелік лікарських рослин урочища. 2. провести флористичний аналіз. 3. вивчити лікарські види рослин. ...

Кровоносна система
Розвиток сільського господарства та загальне зростання антропічного впливу на водне середовище загострило проблему виживання водних тварин і, зокрема, риб, в умовах пестицидного навантаження. Забруднення внутрішніх водойм, в тому числі риб ...

Головне меню