Опис біотехнологічного процесу за стадіями

На цій стадії ми проводимо фасування сухої біомаси Dunaliella salina спочатку в герметичні поліетиленові мішки по 25 кілограм, а затим запаковану в поліетиленові мішки біомасу пакують в паперові мішки. Цю стадію ми проводимо за допомогою фасувально-упаковочної лінії для сухих дрібнодисперсних пиляних продуктів.

Норми біотехнологічного процесу

Процес культивування Dunaliella salina проводиться в басейнах об’ємом 100 м3 з інтенсивним перемішуванням впродовж 6 днів. Такий термін був обраний на основі лабораторних досліджень, які показали, що після 6 днів культивування кількість β-каротину в Dunaliella salina починає знижуватись.

Як живильне середовище ми використовуємо морську воду з концентрацією NaCl приблизно 1 М. Це дозволяє підвищити вихід β-каротину з водоростей. Також існує оптимальний склад живильного середовища (таблиця 2.4) для вирощування Dunaliella salina, який був визначений лабораторними дослідженнями. Але його використання в умова зазначеного виробництва я вважаю недоцільним, оскільки це суттєво підвищить собівартість продукції.

Вирощування Dunaliella salina ми проводимо при температурі 25 ± 3 °С, оскільки це є оптимальною температурою. Взагалі чіткий контроль температури на даному виробництві не є принципіальним оскільки температурні межі для Dunaliella salina складають від 0 °С до 38 °С. Зміну температури можна використовувати як стрес фактор для збільшення виходу β-каротину.

Оптимальним значенням рН для вирощування Dunaliella salina є 7. Але чіткий контроль рН нам також не потрібен, оскільки межі рН для Dunaliella salina складають від 1 до 11. Це також можна використовувати як стрес фактор для підвищення виходу β-каротину.

На виробництві не заплановано додаткове освітлення басейнів. Але при його встановленні можливе збільшення приросту біомаси Dunaliella salina та виходу β-каротину.

Таблиця 2.4 - Оптимальній склад живильного середовища для вирощування Dunaliella salina

Для 5л дистильованої води

Кількість

NaCl

24 % на кожну одиницю об’єму

MgCl26H2O

7,65 г

Mg SO4∙7H2O

2,6 г

KCl

1,02 г

CaCl2∙2 H2O

1,02 г

KNO3

5,1 г

NaHCO3

0,2 г

KH2PO4

0,2 г

Fe-розчин

51 мл

Na2EDTA

945 мг

FeCl3∙6H2O

1220 мг

Розчин мікроелементів

51 мл

H3BO3

305 мг

(NH4)6Mo7O24∙4H2O

190 мг

CuSO4∙5H2O

30 мг

CoCl2∙6H2O

25,5 мг

ZnCl2

20,5 мг

MnCl2∙4H2O

20,5 мг

Доведення рН до 7,5 проводити НСl

Перейти на сторінку: 1 2 3


Подібні статті

Комахи прісних водойм
Ентомологія – наука, яка безупинно розвивається, постійно збагачується новими даними і новими ідеями. За 15 років ентомологія зробила величезний крок вперед у розумінні багатьох аспектів екології, фізіології, поведінки і взаємозв`язків ком ...

Мілдью винограду та заходи захисту від епіфітотій
Виноград - рослина теплого клімату, тому промислове вирощування його зосереджене головним чином у південних районах. Він володіє здатністю проростати на найрізноманітніших грунтах, окрім засолених та заболочених. На Україні виноград ви ...

Головне меню