Опис біотехнологічного процесу за стадіями

На цій стадії ми проводимо фасування сухої біомаси Dunaliella salina спочатку в герметичні поліетиленові мішки по 25 кілограм, а затим запаковану в поліетиленові мішки біомасу пакують в паперові мішки. Цю стадію ми проводимо за допомогою фасувально-упаковочної лінії для сухих дрібнодисперсних пиляних продуктів.

Норми біотехнологічного процесу

Процес культивування Dunaliella salina проводиться в басейнах об’ємом 100 м3 з інтенсивним перемішуванням впродовж 6 днів. Такий термін був обраний на основі лабораторних досліджень, які показали, що після 6 днів культивування кількість β-каротину в Dunaliella salina починає знижуватись.

Як живильне середовище ми використовуємо морську воду з концентрацією NaCl приблизно 1 М. Це дозволяє підвищити вихід β-каротину з водоростей. Також існує оптимальний склад живильного середовища (таблиця 2.4) для вирощування Dunaliella salina, який був визначений лабораторними дослідженнями. Але його використання в умова зазначеного виробництва я вважаю недоцільним, оскільки це суттєво підвищить собівартість продукції.

Вирощування Dunaliella salina ми проводимо при температурі 25 ± 3 °С, оскільки це є оптимальною температурою. Взагалі чіткий контроль температури на даному виробництві не є принципіальним оскільки температурні межі для Dunaliella salina складають від 0 °С до 38 °С. Зміну температури можна використовувати як стрес фактор для збільшення виходу β-каротину.

Оптимальним значенням рН для вирощування Dunaliella salina є 7. Але чіткий контроль рН нам також не потрібен, оскільки межі рН для Dunaliella salina складають від 1 до 11. Це також можна використовувати як стрес фактор для підвищення виходу β-каротину.

На виробництві не заплановано додаткове освітлення басейнів. Але при його встановленні можливе збільшення приросту біомаси Dunaliella salina та виходу β-каротину.

Таблиця 2.4 - Оптимальній склад живильного середовища для вирощування Dunaliella salina

Для 5л дистильованої води

Кількість

NaCl

24 % на кожну одиницю об’єму

MgCl26H2O

7,65 г

Mg SO4∙7H2O

2,6 г

KCl

1,02 г

CaCl2∙2 H2O

1,02 г

KNO3

5,1 г

NaHCO3

0,2 г

KH2PO4

0,2 г

Fe-розчин

51 мл

Na2EDTA

945 мг

FeCl3∙6H2O

1220 мг

Розчин мікроелементів

51 мл

H3BO3

305 мг

(NH4)6Mo7O24∙4H2O

190 мг

CuSO4∙5H2O

30 мг

CoCl2∙6H2O

25,5 мг

ZnCl2

20,5 мг

MnCl2∙4H2O

20,5 мг

Доведення рН до 7,5 проводити НСl

Перейти на сторінку: 1 2 3


Подібні статті

Отруйні членистоногі України
Членистоногі - лат. Arthropoda. Тип членистоногі - найбільша група первинноротих безхребетних тварин. До цього типу відносяться тварини, тіло яких розділене на членики і має членисті кінцівки. Зовнішня оболонка членистоногих покрита щільни ...

Характеристика птахів-синантропів
Птахи досить високоорганізовані організми. Маючи ряд прогресивних особливостей птахи заселяють різноманітні, іноді малосприятливі кліматичні зони земної кулі. Здатність до польоту дає можливість знаходити найбільш сприятливі умови існуван ...

Головне меню