Характеристика негативних факторів проектованого об'єкта

Концентрація сірководню в приміщенні знаходиться за формулою:

(4.1)

де m - маса сірководню, мг;прим - об’єм приміщення, м3.

Маса речовини не відома, і знаходиться за формулою

= V∙ρ (4.2)

де V - об‘єм сірководню, 630∙10-3 м3;

ρ - густина сірководню, 1,538 кг/м3.

= 630∙10-3∙1,538= 0,9689 кг = 96,89∙104 мг

С==74,76 мг/м3

Розрахунок показав, що в разі аварії концентрація сірководню в повітрі буде перевищувати гранично допустиму концентрацію. Може викликати запаморочення голову, головний біль, нудоту, кому, судороги, набряк легень і навіть смерть.

Біологічно небезпечні об’єкт на даному виробництві може виступати мікроскопічної водорості Dunaliella salina. Патогенний вплив мікроскопічної водорості Dunaliella salina на організм людини не досліджений, але можна припустити що у людей з послабленим імунітетом вона буде викликати алергічні реакції. Гранично допустима концентрація органічного пилу в повітрі робочої зони 6 мл/. Клас небезпеки ІІІ.

Шкідливі фізичні фактори на виробництві представлені:

Рухомими частинами та механізмами - можуть спричиняти травми при неправильній експлуатації чи порушенні техніки безпеки.

Підвищена температура 100 °С поверхонь устаткування - при порушеннях норм експлуатації та техніки безпеки може призвести до опіків різної степені тяжкості.

Підвищена температура 60 °С повітря робочої зони - може викликати погіршення самопочуття, втрату свідомості.

Підвищений рівень шуму - виникає при неправильному експлуатуванні обладнання. Шум - це сукупність звуків різноманітної частоти та інтенсивності, що виникають у результаті коливального руху частинок у пружних середовищах. Викликає погіршення слуху, підвищену агресивність, нудоту, головні болі, дезорієнтацію в просторі, панічні атаки.

Підвищений рівень вібрації - виникає при неправильному експлуатуванні чи поломці обладнання. Вібрація - механічні коливання механізмів або машин. Може викликати травми, нудоту, головний біль, погіршується робота нервової системи, серцево-судинної системи, вестибулярного апарату.

Підвищена вологість повітря - виникає при надмірному вмісті водяної пари в повітрі робочої зони. Викликає алергічні реакції, астму, риніт.

Знижена вологість повітря - виникає при недостатньому вміст водяної пари в повітрі робочої зони. Викликає пересихання шкіри, подразнення слизистих оболонок, ангіну, проблеми с диханням.

Підвищенні значення напруги 380V - викликає опіки, враження струмом, погіршення самопочуття, при недотримання правил експлуатації та техніки безпеки.

Знижена рухливість повітря - виникає в приміщеннях з поганим рівним вентиляції. Призводить до погіршення самопочуття, головних болів, задухи, запаморочень.

Підвищений рівень статичної електрики - явище накопичення електричного заряду на поверхні тіл внаслідок електризації. Результатом збирання статичної електрики може бути іскровий розряд. Може призвести до ураження струмом.

Перейти на сторінку: 1 2 


Подібні статті

Структурно-функціональні особливості легень у людини на етапах онтогенезу
Актуальність роботи полягає в тому, що ми, спираючись на порівняльний та еволюційний підхід до питання будови та функції органів дихальної системи (і особливо легень), прагнули дати максимально чіткі вікові характеристики будови і функції ...

Історія розвитку анатомії як науки
В історії розвитку анатомії, як і ветеринарної медицини, розрізняють три періоди: перший - анатомія давніх часів: з найдавніших часів до занепаду Західної Римської імперії (476 р); другий - історія анатомії середніх віків: з часів занепаду ...

Головне меню