Значення води в житті людини

Вода - найважливіша складова середовища нашого існування. Після повітря, вода другий за значенням компонент, необхідний для людського життя. На Землі не існує жодного живого організму, в якому немає води, навіть найпростішого. Відомо, що рослини на 80-99% складаються з води, тварини - на 60-75 % , а місячний ембріон людини аж на 97 %. Коли народжується дитина, то вода - це 75-80 % від її загальної маси. У дорослої людини процентне співвідношення води від її загальної маси тіла - близько 65 %, а в людей похилого віку - 55-60 %. Отож, можна зробити висновок, що старість - це не що інше, як сухість організму. Вода присутня у всіх тканинах нашого організму, хоча розподілена нерівномірно:

· Мозок складається з - 75%

· Серце - 75%

· Легкі - 85% · Печінка - 86%

· Нирки - 83% · М'язи - 75%

· Кров - 83%.

Вода необхідна для підтримки всіх обмінних процесів, вона бере участь у засвоєнні поживних речовин клітинами. Травлення стає можливим тільки тоді, коли їжа набуває водо - розчинну форму. Подрібнені крихітні частинки їжі знаходять здатність проникати крізь тканини кишечника в кров і внутрішньоклітинну рідину. Більше 85% всіх обмінних процесів нашого організму відбувається у водному середовищі, тому брак чистої води неминуче призводить до утворення вільних радикалів в крові людини, що призводить до передчасного старіння шкіри і, як наслідок, утворення зморшок.

Споживання чистої води забезпечує нормальну роботу внутрішніх органів. Вона зберігає гнучкість вашого тіла, змащує суглоби й допомагає проникненню поживних речовин. Гарне постачання організму чистою водою допомагає боротися з надмірною вагою. Це виражається не тільки у зменшенні надмірного апетиту, а й у тому, що достатня кількість чистої води сприяє переробки вже накопиченого жиру. Ці жирові клітини з допомогою хорошого водного балансу стають здатними залишати ваше тіло.

Вода є теплоносієм і терморегулятором. Вона поглинає надлишки тепла і видаляє його, випаровуючись крізь шкіру і дихальні шляхи. Вода зволожує слизові оболонки і очне яблуко. У спеку і при фізичних вправах відбувається інтенсивне випаровування води з поверхні тіла.

Споживання прохолодною чистої води, яка всмоктується в кров зі шлунка,забезпечує своєчасне охолодження вашого організму, запобігаючи перегріву. Протягом тренувань, для нормального функціонування організму, необхідно випивати невеликими порціями приблизно 1 літр за годину.

Навіть якщо не дуже обтяжувати себе фізичними вправами, все одно необхідно постійно поповнювати дефіцит води.

Кількість води, необхідний для підтримання водного балансу, залежить відвіку, фізичної активності, температури і вологості. Добова потреба дорослої людини складає близько 2.5 л.

При такому великому значенні води для людини, вода повинна бути відповідної якості, якщо ж вода містить будь-які шкідливі речовини, то вони будуть неминуче поширені по всьому організму.


Подібні статті

Флора прісних вод
Актуальність . Ми живемо в епоху гострого конфлікту між людським суспільством та природою, коли нераціональна господарська діяльність порушила динамічну рівновагу біосфери нашої планети, що спричинило її прогресуюче руйнування. Цей процес супроводжу ...

Динаміка перельоту птахів
Серед всіх тварин птахи – найбільш показова група. Вони частіше інших тварин потрапляють на очі. Для кожного виду птахів характерний цілий комплекс ознак, за якими, володіючи певними знаннями й навичками, можна досить швидко визначити вид ...

Головне меню