Значення води в житті людини

Вода - найважливіша складова середовища нашого існування. Після повітря, вода другий за значенням компонент, необхідний для людського життя. На Землі не існує жодного живого організму, в якому немає води, навіть найпростішого. Відомо, що рослини на 80-99% складаються з води, тварини - на 60-75 % , а місячний ембріон людини аж на 97 %. Коли народжується дитина, то вода - це 75-80 % від її загальної маси. У дорослої людини процентне співвідношення води від її загальної маси тіла - близько 65 %, а в людей похилого віку - 55-60 %. Отож, можна зробити висновок, що старість - це не що інше, як сухість організму. Вода присутня у всіх тканинах нашого організму, хоча розподілена нерівномірно: Пробковое напольное покрытие www.cork-24.ru.

· Мозок складається з - 75%

· Серце - 75%

· Легкі - 85% · Печінка - 86%

· Нирки - 83% · М'язи - 75%

· Кров - 83%.

Вода необхідна для підтримки всіх обмінних процесів, вона бере участь у засвоєнні поживних речовин клітинами. Травлення стає можливим тільки тоді, коли їжа набуває водо - розчинну форму. Подрібнені крихітні частинки їжі знаходять здатність проникати крізь тканини кишечника в кров і внутрішньоклітинну рідину. Більше 85% всіх обмінних процесів нашого організму відбувається у водному середовищі, тому брак чистої води неминуче призводить до утворення вільних радикалів в крові людини, що призводить до передчасного старіння шкіри і, як наслідок, утворення зморшок.

Споживання чистої води забезпечує нормальну роботу внутрішніх органів. Вона зберігає гнучкість вашого тіла, змащує суглоби й допомагає проникненню поживних речовин. Гарне постачання організму чистою водою допомагає боротися з надмірною вагою. Це виражається не тільки у зменшенні надмірного апетиту, а й у тому, що достатня кількість чистої води сприяє переробки вже накопиченого жиру. Ці жирові клітини з допомогою хорошого водного балансу стають здатними залишати ваше тіло.

Вода є теплоносієм і терморегулятором. Вона поглинає надлишки тепла і видаляє його, випаровуючись крізь шкіру і дихальні шляхи. Вода зволожує слизові оболонки і очне яблуко. У спеку і при фізичних вправах відбувається інтенсивне випаровування води з поверхні тіла.

Споживання прохолодною чистої води, яка всмоктується в кров зі шлунка,забезпечує своєчасне охолодження вашого організму, запобігаючи перегріву. Протягом тренувань, для нормального функціонування організму, необхідно випивати невеликими порціями приблизно 1 літр за годину.

Навіть якщо не дуже обтяжувати себе фізичними вправами, все одно необхідно постійно поповнювати дефіцит води.

Кількість води, необхідний для підтримання водного балансу, залежить відвіку, фізичної активності, температури і вологості. Добова потреба дорослої людини складає близько 2.5 л.

При такому великому значенні води для людини, вода повинна бути відповідної якості, якщо ж вода містить будь-які шкідливі речовини, то вони будуть неминуче поширені по всьому організму.


Подібні статті

Життєві форми одноденок
Світ безхребетних дуже різноманітний і багаточисленний. Безхребетні тварини є однієї зі складові біосфери. Вони поширені у всіх середовищах існування: вони є й у ґрунті, і у воді, і в повітрі. Багато безхребетні можуть бути показниками ...

Золотий перетин і пропорції людини
У природі існує багато явищ які важко пояснити, одне с таких явищ це те що все в всесвіті та на нашій планеті підпорядковується золотому перетину. Всі явища природи, рослини тварини, люди, та створені людьми архітектурні, живописні, та ін ...

Головне меню