Праця як прорив до свободи
Що таке праця? Праця - це той місток, що прокладений від первісної до сучасної людини. Саме вона зробила нас тим, ким ми є. Ми перестали ховатись від блискавки, думаючи, що це боги карають нас за неслухняність, перестали чекати літа, аби з`їсти свіжої малини - тепер у нас є заготовки, перестали їсти сире м`ясо, адже отримали та приборкали вогонь.
Уже у XX столітті на воротях сумнозвісного німецького концлагеря було написано «ARBEIT MACHT FREI», що означає «Праця веде до свободи». І це справді так! Саме робота зробила із нас вільних, дала нам свободу: свободу дій, свободу вибору, свободу існування. Та до цього людство йшло дуже і дуже довго: таке щастя не впало до нас із неба. Багато років знадобилось, аби людина поєдналась із працею і у результаті цього симбіозу народилась свобода. Тож давайте розглянемо цей довгий шлях і з`ясуємо, чому та як праця стала проривом до свободи.
- Теорії походження людини
- Антропогенез
- Природні умови як рушій розвитку людини
- Розвиток умінь первісних людей
- Житло первісних людей як результат їх трудової діяльності
- Виникнення землеробства та скотарства: важливий крок у розвитку людства
- Поява ремесел
- Обмін - один із чинників прориву людини до свободи
Подібні статті
Значення газообміну для дітей 3-7 років
Актуальність: Дихання
— життєво необхідний процес постійного обміну газами між організмом і зовнішнім
середовищем, що оточує його.
Майже всі складні реакції перетворення
речовин в організмі відбуваються з обов'язковою участю кисню. Без ...
Еколого-ценотичні особливості та представленість родини бобових у флорі України
Бобові — дуже велика родина, що об'єднує 650 родів і до 18 000 видів, широко розповсюджених по всій суші земної кулі. Представники двох інших підродин мімозових і цезальпінієвих - значно поступаються підродині бобових за широтою свого розповсюд ...