Праця як прорив до свободи
Що таке праця? Праця - це той місток, що прокладений від первісної до сучасної людини. Саме вона зробила нас тим, ким ми є. Ми перестали ховатись від блискавки, думаючи, що це боги карають нас за неслухняність, перестали чекати літа, аби з`їсти свіжої малини - тепер у нас є заготовки, перестали їсти сире м`ясо, адже отримали та приборкали вогонь.
Уже у XX столітті на воротях сумнозвісного німецького концлагеря було написано «ARBEIT MACHT FREI», що означає «Праця веде до свободи». І це справді так! Саме робота зробила із нас вільних, дала нам свободу: свободу дій, свободу вибору, свободу існування. Та до цього людство йшло дуже і дуже довго: таке щастя не впало до нас із неба. Багато років знадобилось, аби людина поєдналась із працею і у результаті цього симбіозу народилась свобода. Тож давайте розглянемо цей довгий шлях і з`ясуємо, чому та як праця стала проривом до свободи.
- Теорії походження людини
- Антропогенез
- Природні умови як рушій розвитку людини
- Розвиток умінь первісних людей
- Житло первісних людей як результат їх трудової діяльності
- Виникнення землеробства та скотарства: важливий крок у розвитку людства
- Поява ремесел
- Обмін - один із чинників прориву людини до свободи
Подібні статті
Ефіроолійні рослини
Ефіроолійні культури належать до різних ботанічних родин та видів. Об'єднує їх наявність ефірної олії, яка нагромаджується в рослині або окремих її частинах — насінні, лиртках, пелюстках квіток. Ефірна олія містить природні ароматичні речовини, ...
Кишковопорожнинні
Кишковопорожнинні здавна відомі людині. Ще давньогрецький
учений Аристотель писав про деяких представників цього типу. Він, як згодом і
багато інших вчених, вважав їх чимось середнім між тваринами та рослинами (такі
самі проблеми були з си ...