Підвищення продуктивності сільськогосподарських рослин
Одним з основних завдань селекції рослин є підвищення якості продукції сільського господарства, зокрема, збільшення кількості жирів, білків, вуглеводів та інших речовин, що визначають поживну та технічну цінність.
Наприклад, насіння бобових та злакових культур, яке забезпечує значну частину білку в раціоні людини, має незбалансований амінокислотний склад. Підвищення методами генної інженерії вмісту незамінних амінокислот, підвищує загалом поживну цінність цих культур. Для цього можуть бути застосовані наступні підходи: введення кодонів, що відповідають за синтез дефіцитних амінокислот; зміна регуляції біосинтезу амінокислот; введення нових генів, що кодують синтез збалансованих за амінокислотним складом запасаючих білків.
Здійснюються також роботи по зміні вмісту вуглеводів у рослинах. Наприклад, створено сорти картоплі з підвищеним вмістом крохмалю в бульбах. Трансформантам введено бактеріальний ген glg C.
Велике зацікавлення викликають досліди з використання для трансформації антисмислових генів, коли синтезується антисмислова РНК, що пригнічує трансляцію смислового білку. Наприклад, введення гену, що кодує антисмислову РНК полігалактуронази (ферменту, що відповідає за розм’якшення плодів томатів), призводить до інактивації цього ферменту і подовжує термін зберігання плодів.
Подібні статті
Будова, функції та методи дослідження мітохондрій
Мітохондрії (від греч. mitos - нитка і chondrion -
зернятко, крупинка), хондріосоми, які постійно присутні в клітинах тварин і
рослин, органоїд, який забезпечує клітинне дихання, у результаті якого енергія
вивільнюється або акумулюється в ...
Життя і наукова діяльність Чарльза Дарвіна
Ч. Дарвін
жив в епоху бурхливого суспільного розвитку, коли природознавство
було на піднесенні, в науці здійснювались важливі
відкриття. Він не мав систематичної
біологічної освіти (два роки навчався на медичному факультеті в Едінбурзі ...