Людина і золота пропорція

При температурі нижче 12 і вище 25 погіршується розумова і фізична діяльність. Усередині вказаного інтервалу є дві границі 17 і 20 градусів, між якими знаходяться найбільш сприятливі температури для легкої фізичної роботи. Ці межі також можна одержати за допомогою золотої пропорції.

Найбільш висока температура, яку людина може витримати в сухій печі не більше 19 мік., рівна 130С. Якщо розділимо цю температуру відносно ряду золотого перетину то одержимо характерні межі: 50, 30, 19С, встановлені дослідженнями фізіологів праці. 50С - межа, вище за яку не може бути температура у виробничому приміщенні; 30С - межа безпечної і легкої ефективної роботи; 19С - оптимальна температура для легкої роботи. Аналогічні межі можна встановити і при аналізі негативних температур.

При температурі повітря 17С починається охолоджування тіла, при 25С тіло поглинає більше тепла, ніж втрачає. Ділення цього інтервалу золотим перетином дає температуру, що відповідає комфортному стану організму 20-22 С.

Або вологість повітря. На здоров'ї людини негативно впливає дуже висока - вище 85 відсотків і дуже низька - нижче 25 відсотків вологість. Оптимальним показником вологості вважається від 40 до 60 відсотків. Ці показники виходять з граничних меж ділення інтервалу між золотим перетином. Ті ж результати виходять з ділення гранично можливих показників вологості (0-100 відсотків).

Кожна людина володіє порогом чутності (найменша інтенсивність звуку, що сприймається вухом) і больовим порогом (звук сприймається як відчуття болю). Інтервал гучності, що сприймається вухом людини, рівний приблизно 140 децибелам. Якщо розділимо цей інтервал відносно членів ряду золотого перетину d то одержимо наступні межі: 86, 53, 33, 20 децибел. Ці межі співпадають з характерними параметрами гучності: 100 дб - гучність крику, 50-гучність розмови. У свою чергу гучності 85 і 33 дб. відповідають двом межам, встановленим фізіологами праці: перша відповідає гранично допустимому рівню гучності на робочому місці, друга - максимальній величині гучності, що не впливає на організм людини.

Працездатність людини характеризується двома підйомами і двома спадами протягом доби, тобто доба ділиться на два характерні періоди. Перший пік підйому відповідає 9-10 часам, другий - 18-19 годинам; перший мінімум доводиться на 0-1 годину, другу - на 15 годин. Якщо розділимо тривалість доби золотим перетином, то одержимо два періоди - 9,2 і 14,8 години. Розділивши кожний з періодів золотим перетином, одержимо ще дві межі ділення доби в часі по працездатності. Можна легко переконатися, що одержані чотири межі часу співпадають з вказаними вище екстремальними значеннями працездатності.

Якщо побудувати графік зміни температури тіла людини протягом доби, то одержимо аналогічні піки, що і для графіка працездатності, які узгоджуються із законом золотої пропорційності.

Кремі приведених відомостей отримано ще багато цікавих результатів, що стосуються ергономічних параметрів людини.

Таким чином, функціональний зв'язок між оптимальними параметрами функцій і ритмів людини і золотою пропорцією об'єктивно існує, і цю закономірність можна сформулювати таким чином: сприятливі параметри різних фізіологічних функцій і ритмів організму людини можуть бути одержані шляхом ділення золотим перетином діапазону між гранично можливими або гранично допустимими межами функціональних характеристик. У зв'язку з викладеним закон золотого перетину можна рекомендувати як метод дослідження фізіологічних функцій і ритмів людини.

Золотий перетин в пропорціях людини, також часто зустрічається в культурах різних народів по всьому світу. Наприклад в Єгипті коли говорили про красу людини то вважалося що красива людина чітко вписується в пропорції золотого перетину. Всім відомо що цариця Нефертіті вважалася найкрасивішою жінко Єгипту, адже пропорції її обличчя чітко співпадали с пропорціями золотого перетину це можна спостерігати на рисунку 11. Також всі скульптури фараонів, Богів, тварин теж вписувалися в золотий перетин.

Перейти на сторінку: 1 2 3


Подібні статті

Характеристика підродини Шпротоподібні, або Звичайні оселедці (Clupeinae)
Шпротоподібні, або звичайні оселедці, являють собою групу найважливіших для людини оселедцевих риб, що включає північних морських оселедців, сардин, сардинел, шпротів, тюльок і інші роди. Сюди входять 12 родів з 40–45 видами. Види трьох ...

Особливості будови і біології павуків
Актуальність: павуки в наш час є однією з найбільш процвітаючих груп тварин. Вони освоїли всі природні зони Землі - від пустель і тропічних лісів до помірних областей Найбільш значущою ознакою павуків, яка відрізняє їх від інших, є паву ...

Головне меню