Людина і золота пропорція

Дивовижні властивості золотої пропорції (золотого перетину) відомі з античних часів. Вже тоді стародавні архітектори, скульптори і художники застосовували їх в своїй творчості. Про те, що це не проста пропорція, свідчить увага до неї багатьох видатних учених і мислителів: Піфагора, Леонардо да Вінчі, Дюрера, Кеплера і інших. З часом увага до золотої пропорції то слабшало, то зростало з новою силою, і кожного разу на хвилі такої уваги з'являлися нові ідеї і результати, які приводили в захоплення одних дослідників і прихильників вивчення дивовижних властивостей золотої пропорції і породжували злобну критику інших, що убачають в встановлюваних результатах прояв містично-магічних спекуляцій. Бурение скважин под воду в костроме aquaburmaster.ru.

На золоту пропорцію звернули увагу відомий російський композитор Л. Сабанєєв і мистецтвознавець Э. Розенов. Їх дослідження по гармонії музичних і поетичних творів видатних композиторів і поетів попереднього періоду переконливо показали, що золота пропорція є деяким нормативом творчості. Причому було встановлено, що чим геніальніший автор, тим з вищою точністю основні його твори, що одержуються в процесі творчості інтуїтивно, можуть бути підраховані за допомогою золотої пропорції.

Останнім часом увага до золотої пропорції прикована знов. З'явилися роботи в багатьох областях знань (математика, астрономія, механіка твердого тіла, що деформується, хімія, фізіологія людини і ін.), де виявлено прояв золотої пропорції в багатьох явищах фізичної і біологічної природи.

Зупинимося тільки на тих проявах золотого перетину, які пов'язані з людиною.

При аналізі канонів фігури людини, розроблених художниками і скульпторами всіх часів і народів, була встановлена велика кількість взаємозв'язків із золотою пропорцією. Основними з них є носіння частин тіла дорослої людини, розділеної пуповиною, які рівні d.

Відомий ряд робіт, пов'язаних з вивченням деяких фізіологічних функцій людини. А. Соколов встановив прояв закону золотої пропорційності в електричних коливаннях, що відбуваються в мозку людини. Основні клітки крові ерітроцити у відношенні до лейкоцитів і тромбоцитам - збалансовані в організмі здорової людини в тій же пропорції. У такому ж відношенні знаходяться показники змісту кисню в кров артеріальної і венозної систем, а також кількість основних білків: альбумінів і глобуліну. Яскраво виявляється золотий перетин в лейкоцитарній формулі крові дитини. Вже на четвертий день життя структура білої крові дитини стабілізується до норми, відповідної гармонійному стану здорової людини. Золотій пропорції задовольняє і розподіл людей по групах крові. К. Симонян використовував золотий перетин в діагностиці і лікуванні деяких форм гострих захворювань, ускладнених перитонітом. По ступеню зсуву вліво відносини плазматичного об'єму крові до глобулярного, рівному золотій пропорції у здорової людини, судять про тяжкість перебігу цієї хвороби.

Відомості, приведені вище, спонукають до систематичного і цілеспрямованого пошуку інших проявів золотого перетину в різних фізіологічних ритмах і функціях людини і його чисельних параметрів. В результаті такого пошуку вдалося виявити ряд цікавих фактів, які свідчать про те, що золота пропорція служить критерієм оптимальності у виборі сприятливих для людського організму параметрів багатьох фізіологічних і ергономічних функцій.

Наприклад, температура. Оптимальні параметри тіла людини виходять в результаті ділення діапазону температур від 0 (температура замерзання води) до 58 (максимальна температура, зареєстрована на Землі) золотим перетином - 58:2,618*22 C, 58:1,618*36 С. Перша межа є найбільш сприятливою температурою для організму людини, друга відповідає температурі його тіла. Ці дві межі зв'язані між собою також золотою пропорцією: 36,6:1,618=22,6 С.

Перейти на сторінку: 1 2 3


Подібні статті

Учення В.І. Вернадського про ноосферу
Ноосфера ("мисляча оболонка", сфера розуму) – вища стадія розвитку біосфери. Це сфера взаємодії природи і суспільства, в межах якої розумна людська діяльність стає головним, визначаючим чинником розвитку. Чому виникло поняття & ...

Придорожні рослини околиць Козельця
Зелені рослини — царство живих організмів. Назва була запропанована у 1981[1] щоб відрізніти представників царства від попереднього визначення рослин, які до того не створювали монофілетичну групу. Також царство відоме під назвою Chlorobionta а ...

Головне меню