Результати ліхеноіндікаційних досліджень

Знаючи бали середньої зустрічаємості накипних, листуватих та кущистих лишайників, розраховуємо показник відносної чистоти атмосфери (ВЧА) за формулою: ВЧА = (Н + 2Л + 3К) / 30.

Чим ближче показник ВЧА до одиниці, тим чистіше повітря місцеперебування:

Таким чином, після аналізу даних встановлено, що середній коефіцієнт ВЧА становить 0,34. Це говорить про середнє забруднення території.

Таблиця 3.3.2.

Визначення ступіню забруднення повітря

Зона

Ступінь забруднення

Наявність (+), відсутність (-) лишайників

Накипні

Листуваті

Кущисті

1.

Забруднення немає

+

+

+

2

Слабке забруднення

+

+

-

3

Среднее забруднення

+

-

-

4

Сильне забруднення

-

-

-

На підставі цього був зроблений висновок про те, що атмосферне повітря слабо забруднене.

У рамках дослідження ми встановили, що сад ім. Шевченко знаходиться в зоні помірного забруднення. Оскільки стан атмосферного повітря м. Харкова обумовлено головним чином викидами автотранспорту. Великі заводи міста закриті, в порівняні наприклад з 1980 роком коли в Харькові працювало 60 виробничих об'єднань. На сьогоднішній день основными забруднювачами атмосферного повітря є ТЕЦ-3, ХТЗ, завод Малишева, які з находяться на досить великій відстані від дослідженого об’єкту. Найближчими заводами до досдідної території є завод Хімреактивів та фармзавод "Здоров'я".

Для покрашення атмосферного повітря в м. Харкові необхідно провести нормування шкідливих викидів підприємств та автотранспорту, збільшити видове різноманіття рослин, для озеленення використовувати газостійкі рослини, використовувати отримані знання для подальшого дослідження екологічної обстановки в місті Харків.

ВИСНОВКИ

. Під час проведення маршрутних екскурсій, які тривали протягом 2007-2011 рр., нами було досліджено 123 вид рослин, які приймають участь в озелененні саду ім. Т.Г Шевченка.

Перейти на сторінку: 1 2 3


Подібні статті

Структурно-функціональні особливості легень у людини на етапах онтогенезу
Актуальність роботи полягає в тому, що ми, спираючись на порівняльний та еволюційний підхід до питання будови та функції органів дихальної системи (і особливо легень), прагнули дати максимально чіткі вікові характеристики будови і функції ...

Комахи-запилювачі
Рослинні угруповання багаті квітковими рослинами, займають панівне становище в рослинному світі. Це значною мірою обумовлено особливостями їх будови та розмноження, а саме значною диференціацією клітин та видозмінами органів, редукцією гам ...

Головне меню