Результати ліхеноіндікаційних досліджень

. Провідних родин - 5, до них належать соснові (7%), кипарисові (5%), вербові (9%), розові (25%), кленові (8%). За систематичним складом переважає родина Rosaceae - 25 %.

. За типом життєвих форм, переважають дерева. Найбільшого росту досягають дерева з родин: сосновi, кленовi, вербовi, буковi, що стосується кущiв то це родини: ліщинові, розові.

4. Встановлено, що переважають 3 групи рослин за висотою, а саме дуже високі (25-35 м), середньої висоти (10-20 м) та високі кущі (2-5 м).

5. За відношенням до світла переважають геліофільны рослини - 69 %.

. За відношенням до вологи переважають мезофіти - 60 %.

. За господарським значенням переважають рослини, які мають декоративні якості.

. З інфентарізації саду ім. Т.Г. Шевченка в період з 1804 по 2011 роки видно, що більше видів рослин у 1961-1983 роках та у 1984-2011 роках.

. За декоративністю переважають декоративно-квітуючо-плодні рослини.

. Результати ліхеноіндікаційних досліджень показали, що сад ім. Т.Г. Шевченка знаходиться в зоні помірного забруднення.

Перейти на сторінку: 1 2 3 


Подібні статті

Життєві форми одноденок
Світ безхребетних дуже різноманітний і багаточисленний. Безхребетні тварини є однієї зі складові біосфери. Вони поширені у всіх середовищах існування: вони є й у ґрунті, і у воді, і в повітрі. Багато безхребетні можуть бути показниками ...

Фауна та біологія двостулкових молюсків ландшафтного заказника Згоранські озера
Актуальність дослідження. Двостулкові молюски є одними з багаточисельних звичайних компонентів прісноводної гідрофауни . Як правило, їх можна зустріти в старицях річок, ставках, тимчасових водоймах, але найчастіше -- в озерах. Ці гі ...

Головне меню