Фенхель

Види фенхелю мають різну тривалість життя — від типово однорічних до багаторічних, але переважно його ви рощують як однорічну культуру. Це — трав'яниста рослина з стеблом, яке щороку відмирає. Корінь веретеноподібний, зверху гіллястий. Листки перисторозсічені. Квітки ясно-жовтого кольору, зібрані у суцвіття-зонтик. Плоди яйцеподібновидовжені, достигаючи, розпадаються на напівплодики і легко осипаються. З насіння фенхелю добувають ефірну олію, яку використовують переважно для одержання атенолу та інших сполук [1].

Мерцишор — сорт селекції Інституту ефіроолійних та лікарських рослин УААН. Отриманий методом індивідуального систематичного відбору з гібридної популяції.

Кущ напівзімкнутий, низькорослий, висотою 90—105 см. Стебло округле, порожнисте, без опушення. Листя яскраво-зелене, яйцеподібнотрикутне, багаторазовопе-ристорозсічене. Розташування листків — чергове. Квітки жовті, дуже дрібні, зібрані у суцвіття складний зонтик, ід — двосім'янка, достигання дружне. Сорт скоростиглий, вегетаційний період — 124—130 діб. Відносно стійкий до осипання. Урожайність насіння — 15—29 ц/га, вміст ефірної олії — 7,1%, валовий збір — до 98 кг/га.

Рекомендований для зони Полісся для потреб харчової промисловості.


Подібні статті

Структурно-функціональні особливості легень у людини на етапах онтогенезу
Актуальність роботи полягає в тому, що ми, спираючись на порівняльний та еволюційний підхід до питання будови та функції органів дихальної системи (і особливо легень), прагнули дати максимально чіткі вікові характеристики будови і функції ...

Характеристика Земноводних
Земноводні, або амфібії - перша група хребетних тварин, що у процесі історичного розвитку вийшла на сушу, однак їх розмноження та розвиток відбувається у прісній воді. Вихід земноводних на сушу пов'язаний із виникненням багатьох прогресивн ...

Головне меню