Задачі та методика досліджень

Результати випробувань фунгіциду Медян Екстра 350 SC., К.с.в захисті винограду від мілдью з урахуванням технології вирощування культури у 2012 році.

. Місце проведення випробувань - ДП «ДАФ ім.Солодухіна» (Херсонська область, Каховський район, с.Дніпряни).

. Випробуваний препарат - Медян Екстра 350 SC., К.с., фунгіцид для захисту винограду від мілдью (Plasmoparaviticola), представлений для випробувань фірмою Органіка-Азот СА, Польща.

. Культура - виноград: Сорт - Піно чорний, підщепа - Берландіері х РіпаріаКобера 5 ББ. Рік закладку досліджуваної ділянки - 2000; схема посадки - 3х1, 5 м. Культура неукривна, неполивна.

. Грунти досліджуваної ділянки -чорнозем південний середньосуглинистий на лесовидному суглинку. Потужність гумусових горизонтів - 64-68 см. Грунт не засолений. Вміст гумусу - 1,39%, pHгрунту - 6,7. Вміст у грунті (на 100 г) азоту - 1,39 мг; фосфору - 26,24 мг; калію - 31,50 мг.

. Агротехнічні заходи, що проводяться на дослідній ділянці, загальноприйняті в даній зоні виноградарства. Були проведені: П'ятикратне розпушування міжрядь і культивація, триразова ручна прополка в рядах, обрізка (березень), суха підв'язка (березень), дві уламки (травень-червень), дві зелені підв'язки пагонів.

. Захист від хвороб і шкідників однаковий для всіх варіантів досвіду.

. Вид досліджень - польовий виробничий досвід.

. Площа варіанту - 0,6 га, досліджуваної ділянки - 3 га.На кожному варіанті було виділено 60 облікових кущів (по 20 рослин в кожній з трьох повторностей).

. Перші три обприскування були проведені Медян Екстра 350 SC., К.с., два наступних - Танос, в.г., в нормі 0,4 кг/га. Схема досліду представлена в таблиці 1.

. Норма витрати робочої рідини - 600-1000 л / га.

. Строки застосування препаратів:

перша обробка - 18 червня - після цвітіння; друга і третя обробки - 4 і 21 липня - активне зростання ягід. 6 та 13 серпня на варіантах 2-5 були проведені обприскування Танос, в.г. (0,4 кг / га).

. Спосіб застосування - суцільне тракторне обприскування.

. Тип і марка обприскувача - ОВТ-1В, ширина захвату 6 м.

Табл. 5. Схема досліду

Варіантидосліду

Діючі речовини

Норма, кг/га

Кількість обробок

Об’єктборотьби

I. Контроль

без обробокпротимілдью

II. Медян Экстра350 SC., к.с.

хлороксид міді, 350 г/л

2,0

3

мілдью

III.МедянЭкстра350 SC., к.с.

хлороксид міді, 350 г/л

2,5

3

мілдью

IV.МедянЭкстра350 SC., к.с.

хлороксид міді, 350 г/л

3,0

3

мілдью

V.МедянЭкстра350 SC., к.с.

хлороксид міді, 350 г/л

3,5

3

мілдью

VI. Эталон: Медян Екстра 350 SC., к.с.

хлороксид міді, 350 г/л

3,75

3

мілдью

14. Обліки розвитку мілдью проводили 5 разів за сезон: перший - до закладки досвіду, другий і третій - у період активного росту ягід, через 14 днів після другої та третьої обробки Медян Екстра; четвертий - через 14 днів після проведення останнього обприскування проти мілдью, п'ятий - перед збиранням врожаю, збирання врожаю - 10 вересня.


Подібні статті

Біологічні мембрани. Їх роль в процесах збудження
Мембрани відіграють ключову роль як у структурній організації, так і у функціонуванні всіх клітин. Мембрани формують внутрішньоклітинні компартменти, з їх допомогою відбувається розділення вмісту компартментів і навколишнього їхнього сере ...

Характеристика Земноводних
Земноводні, або амфібії - перша група хребетних тварин, що у процесі історичного розвитку вийшла на сушу, однак їх розмноження та розвиток відбувається у прісній воді. Вихід земноводних на сушу пов'язаний із виникненням багатьох прогресивн ...

Головне меню