Історія створення
Знайти шлях до дитячих сердець, зародити в них повагу до Природи, яка поряд з нами на одній планеті і, власне, робить її придатною до життя, відчути її гармонію та усвідомити себе і своє майбутнє в ній самій, з такою метою наприкінці 50-х років поміж запорізьких освітян народилася ідея створити природний куточок з багатим зібранням різноманітної флори, який поєднував би навчально-дослідну, природоохоронну роботу та екологічну пропаганду серед населення великого промислового міста. сборный дом цены свой дом под ключ префаб дома unitfab.com
18 березня 1958 року Запорізькій міськвиконком приймає рішення про створення дитячого ботанічного саду для практичних занять учнів і вчителів-біологів. Директором новоствореної установи став Балюта Володимир Андрійович. Закладений у жовтні того ж року, цей „штучний заповідник" і досі залишається єдиним в Україні дитячим ботанічним садом. "На той час територія відведена під сад, була звалищем сміття, різного мотлоху, битого скла, цегли тощо" - згадує ініціатор відкриття саду Балюта В.А. Не минуло й 7-ми років, як уся площа була впорядкована [7].
Метою перших років діяльності було освоєння засміченої території, тому сюди, на вулицю Чарівну, в 1958 році прийшли молоді ентузіасти на перший суботник і разом з колективом ботанічного саду розчистили ділянку, площею 12,7 га землі від цегли, сміття, засипали рівчаки і посадили дві алеї. Так у минулому сторіччі було започатковано Запорізький міський дитячий ботанічний сад, господарем якого стали учні багатьох шкіл міста. Велику шефську допомогу в розбудові ботанічного саду постійно надавав завод "Запоріжсталь", як матеріалами для будівництва теплиць, так і коштами для покращення матеріально-технічної бази.
Починаючи з 1963 року навчально-дослідна робота юннатів проводилася не лише під керівництвом спеціалістів ботанічного саду, а й за завданням вчених інших науково-дослідних інститутів та організацій України. Наприклад, вчених Нікітського ботанічного саду Ярошенко Б.О. по темі "Вивчення стимуляторів росту при живцюванні чагарників", та Клименко В.М. за темою "Вивчення способів вегетативного розмноження троянд". Дослідна робота складає важливу частину навчально-виховного процесу. Правильно і педагогічно вміло поставлена дослідна робота є найвищою формою поєднання теорії з практикою, з життям, могутнім фактором виховання у дітей і підлітків глибокого інтересу до природи і навколишнього середовища. Юннати ботанічного саду починаючи з 1964 року постійно представляють свої дослідницькі роботи та результати дослідів на республіканських та місцевих виставках, займають призові місця. Щорічно проводиться більше 100 тем дослідів. Разом з тим ведуться спостереження за життям мешканців куточка живої природи. Розширюється дендрарій, кожен рік з'являються нові дерева і кущі, збільшуючи колекцію насаджень саду. Розбудовуються теплиці.
Подібні статті
Хвороби та шкідники квіткових рослин
Протягом багатьох століть пояснення хвороби були примітивними. Розвиток їх почався з ХІХ століття після доведення хибності теорії про зародження організмів.
Основоположники лісової фітопатології Антуан де Барі, Воронін.
Фітопатологія – вивчає ...
Флора прісних вод
Актуальність
. Ми живемо в епоху гострого конфлікту між людським суспільством та природою, коли нераціональна господарська діяльність порушила динамічну рівновагу біосфери нашої планети, що спричинило її прогресуюче руйнування. Цей процес супроводжу ...