Характеристика основних видів тропічних та субтропічних плодових рослин: видове різноманіття, особливості вирощування та догляду

Уражують апельсин червоні цитрусові кліщі, різні види щитівок. За несприятливих умов з'являються плямистість та сажкових гриб.

Добрим місцем для вирощування апельсина є кухня, але з електричною плитою, оскільки навіть невелика кількість газу у повітрі є згубною для рослини.

Родина Бромелієві - Bromeliaceae

Ананас- Ananas Mill

Батьківщина Бразилія.

Період декоративності з лютого по квітень.

Ананас чубатий

- Ananas comosus (L.) Merr. Рослина з сильно укороченим стеблом і розеткою жорсткого лінійного мечовидного листя. В дорослому стані досягає 1 м висотою і до 2 м в діаметрі. Листя сіро-зелене, сильно завужене до верхівки, з гострими шипами по краю, покриті суцільно лусками. Квітки рожево-фіолетові, густо спіральні розташовані в простих колосовидних суцвіттях, сидять в пазухах широких чашевидних приквітників. Після закінчення цвітіння утворюється компактне золотисто-жовте суцвіття, що нагадує шишку і що складається з безлічі зав'язей, зрощених з приквітниками і віссю суцвіття. При цьому головна вісь не припиняє ріст і на верхівці супліддя утворює кімнатній культурі вирощують декоративні ананаси, що мають красиве листя. Виведені декоративні ряболисті форми ананаса чубатого (із смугастим зелено-жовто-білим листям, з рожевим листям), що вимагають багато місця (з метровим розмахом листя), а також компактні сорти. Карликові декоративні ананаси утворюють невеликі розетки листя (діаметром близько 20 см); у карликового сорту Ananas nanus немає колючок на листі. Декоративний Ananas bracteatus відрізняється яскраво-червоними пучками приквітків над супліддями формується укорочений верхівковий пагін. Дозрівання супліддя продовжується 4,5-5 місяці.

Температура потрібна біля 22-25°С літом, взимку прохолодна 16-18 °С, мінімальна зимова температура 15°С. Рослина світлолюбна, добре росте як на сонячному місці, так і в півтіні. Можна вирощувати на західному і східному вікнах. На південному вікні знадобиться притінення влітку. Проте слід враховувати, що ананаси з світлими смугами на листках потребують більш світлого місця, інакше строкатість забарвлення втрачається. Ананаси люблять регулярне обприскування, яке обов'язкове, якщо рослина знаходиться в дуже теплому приміщенні (при центральному опалюванні взимку).

Ананас поливають прямо в розетку листя. Вода наливається в розетку на 2/3. Вода повинна бути обов'язково добре відстояною і мати кімнатну температуру. Весною і влітку вода в розетці листя повинна знаходиться завжди, яка міняється хоча б раз на місяць на свіжу. Також у весняно-літній період проводиться підживлення добривом раз на два тижні, при цьому добриво розбавляється водою для поливу і наливається в розетку. Добриво використовують спеціальне для бромелієвих. Взимку ананас поливають дуже обережно (краще один раз в тиждень, якщо в грунт).

Дана методика вирощування ананаса з верхівкової розетки листя розроблена фахівцем по вирощуванню тропічних культур Я.Г. Салгусом:

1. Розетку листя зрізують гострим ножем з частиною супліддя ананаса і підсушують зріз тиждень в темноті, підвісивши живця розеткою вниз. Потім припудрюють основу живця порошком деревного вугілля і садять в широкий низький горщик (коренева система ананаса розростається вшир і проникає неглибоко) з дренажним отвором. Дно горщика покривають шаром дренажу з шматочками деревного вугілля, в горщик насипають без ущільнення субстрат і садять живця, трохи поглибивши нижню зелену частину розетки в рихлий ґрунт. Субстрат для вкорінення живця ананаса складають з суміші дернової і листової землі, верхового торфу, березової тирси і крупного піску (3:2:2:2:1), пропарюють і просушують його перед посадкою.

Перейти на сторінку: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Подібні статті

Життя і наукова діяльність Чарльза Дарвіна
Ч. Дарвін жив в епоху бурхливого суспільного розвитку, коли при­родознавство було на піднесенні, в науці здійснювались важливі від­криття. Він не мав систематичної біологічної освіти (два роки нав­чався на медичному факультеті в Едінбурзі ...

Фауна та біологія двостулкових молюсків ландшафтного заказника Згоранські озера
Актуальність дослідження. Двостулкові молюски є одними з багаточисельних звичайних компонентів прісноводної гідрофауни . Як правило, їх можна зустріти в старицях річок, ставках, тимчасових водоймах, але найчастіше -- в озерах. Ці гі ...

Головне меню