Характеристика основних видів тропічних та субтропічних плодових рослин: видове різноманіття, особливості вирощування та догляду

Застосовують для озеленення мало- і середньогабаритних приміщень.

Родина Гранатові – Punicaceae

Гранат – Punica.

Батьківщина Азія, Закавказзя.

Період декоративності цілий рік.

Для вирощування в кімнатних умовах найкраще пристосований звичайний карликовий гранат, що сягає висоти не більше одного метра.

Гранат карликовий

(Punica granatum) - листопадне дерево або чагарник до 60-100 см висотою з сірувато-бурою корою. Пагони прямостоячі, рясно гілкуються. Листя численне, 2 - 4 см завдовжки, сидячі або на короткому червонуватому черешку, ланцетні або овальні, тупуваті, цілокраї, голі. Квітки одиночні на кінцях пагонів (рідко - по 2-3). Чашечка 3-6-зубчата, з перетяжкою посередині, м'ясиста, рожева або яскраво-червона, на кінцях зубців світліше. Віночок до 5 см в діаметрі, роздільний, 6-пелюстковий. Пелюстки яскраво-червоні або рожеві, рідше жовті або білі. Тичинки численні. Квітки з короткими стовпчиками - стерильні (не дають плодів), з довгими - плодові. Плід ягодоподібний, з соковитим багатосім'яним вмістом, їстівний. Карликова форма "Nana" (Punica granatum Nana) квітне і плодоносить майже цілорічно. Для формування крони проводять обрізання.

В кімнаті рослину найкраще поставити на добре освітленому сонячному місці. Влітку рекомендується виносити в сад і прикопувати. Взимку розмістити в прохолодному приміщенні з температурою 2-7°С.

У затінку він може добре рости, але зовсім не цвіте, тому горщик бажано ставити на підвіконня, яке виходить на південь або південній захід.

Догляд за гранатом протягом вегетаційного періоду полягає в поливі і обприскуванні водою у спекотні дні, хоча по природі він стійкий до посухи. Сухі і поламані гілочки вирізують, крону формують так, щоб вона не загущувалася і рівномірно освітлювалася сонцем. З початком осені поливи зменшують. Взимку політають лише тоді, коли грунт у горщику пересихає. В цей час рослина повинна перебувати у стані спокою.

За доброго догляду гранат вступає в плодоношення на третій рік після садіння в горщик укоріненого живця, взятого від плодоносної кімнатної рослини. Цвітіння припиняється у травні, а оскільки квітки розпускаються не одночасно, рослина довго зберігає свого красу. Плоди, в основному дрібні, з'являються восени.

Розмноження можливе живцями, зрізаними з рослини. Деякі види граната розмножують насінням.

Живці кімнатного або будь-якого іншого граната заготовляють після обпадання листків пізно восени або взимку. Посаджені у спеціально приготовлений субстрат, вони укорінюються протягом весняно-літнього періоду. Субстрат готують з родючого городнього ґрунту, перегною, деревної тирси, перепрілих листків, торфу, піску, старанно змішаних між собою. А суміш повинна мати підвищену водо- і повітропроникність, бути пухкою, добре утримувати вологу. Помірна вологість субстрату та навколишнього повітря і тепло - умова укорінення живця. Оптимальна температура від 20 до 25°С при освітленні розсіюваним сонячним світлом.

Глиняний горщик заповнюють приготовленим субстратом, але перед цим на дно кладуть як дренаж гнилючки від трухлявого дерев'яного пенька. Потім встромляють у субстрат живці граната, рясно поливають і ставлять горщик у поліетиленовий мішечок з відтулинами для циркуляції повітря, зверху зав'язують гумкою. Навесні на живцях почнуть з'являтися маленькі листки, але це ще не означає, що вони укорінилися. Лише наприкінці літа коли живці матимуть добре розгалужену кореневу систему, після опадання листків, їх розсаджують у горщики.

Перейти на сторінку: 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


Подібні статті

Праця як прорив до свободи
Що таке праця? Праця - це той місток, що прокладений від первісної до сучасної людини. Саме вона зробила нас тим, ким ми є. Ми перестали ховатись від блискавки, думаючи, що це боги карають нас за неслухняність, перестали чекати літа, аби ...

Комахи-шкідники плодово-ягідних культур
Культурні рослини пошкоджують багато видів шкідливих комах. Кожна сільськогосподарська культура має власних шкідників видовий склад яких може дещо змінюватись в різних географічних зонах країни. Близько 150 видів найбільш небезпечних шкідн ...

Головне меню