Хвостаті психотерапевти

Позитивні емоції не тільки приємні, але і корисні. При переживанні їх в організмі продукуються ендорфіни і енкефаліни, які впливають на "рецептори задоволення" в головному мозку - і заразом налагоджують гомеостаз, регулюють життєдіяльність організму. Недаремно існує так звана "сміхотерапія", коли людину лікують виключно позитивними емоціями. Американський дослідник і письменник Норман Казінс буквально підняв себе на ноги - у нього був колагеноз, захворювання, що майже завжди закінчується смертю хворого - проглядаючи комедії і діснеєвські мультики мало не всі протягом доби. Щоб посміятися, спостерігаючи за нашими домашніми вихованцями, не потрібно навіть володіти розвиненим відчуттям гумору - настільки бувають вони смішні, зворушливі і забавні самі по собі. До речі кажучи, іноді сміх викликає не саму по собі їх поведінку або зовнішній вигляд, а то, що ми бачимо себе в них, як в дзеркалі. Правда, ведуть вони себе нехитріше, ніж ми, і їх прийоми видні здалеку. Біля кожного з нас повно веселих історій про своїх вихованців - а якщо не своїх, то про тварин своїх рідних і друзів. Якщо ви їх проаналізуєте, то майже завжди виявиться, що вони здаються нам забавними саме тому, що в карикатурній формі ми бачимо в своїх чотириногих друзях людські риси - і мова тут зовсім не тільки про мавп, так на нас схожих.

Собака або кішка завжди відчуває настрій господаря, та і взагалі будь-якої людини, з якою вона тісно спілкується. Це легке перевірити - похничьте повиразніше, і будь-який нормальний пес тут же кинеться вас слиняво заспокоювати. Глаша одного разу трохи не зірвала мені сеанс гіпнозу - добре знайома їй пацієнтка в стані гіпнотичного трансу заплакала, як і належить в той момент за сценарієм, і моя надзвичайно емфатична собачка кинулася її утішати - добре, що я вмудрилася перехопити її в саму останню мить. До речі, емпатія - це здатність відчути в переживання іншого, поставити себе на його місце, співпереживати йому. Хорошим психотерапевтом без неї стати просто неможливо; так от, у наших чотириногих членів сім'ї звичайно дуже розвинені не тільки інтуїція, але і емпатія.

Вивчивши господаря, домашні улюбленці тонко відчувають, коли можна підійти до нього і підлащуватися, а коли краще взагалі не попадатися на очі. У однієї моєї знайомої, схильної до різких змін настрою, живе кішечка, яка може годинником грати з своєю господинею в її "хороші дні", зате в "погані" ховається і ледве чи цілодобово не попадається їй на очі.

Колись я писала про те, що негоже тримати свого чоловіка на прив'язі - все одно, чи на строгому ошийнику, на ланцюзі або на довгому повідці. Судячи з мого досвіду - і психотерапевтичному, і особистому - ніякий мотузочок не врятує, якщо чоловік хоче піти з сім'ї, набагато надійніші узи невидимі, емоційні, які зв'язують не тіла, а душі. Можливо, мені так здається ще і тому, що я дуже ціную свободу - і свою, і своїх близьких - і будь-яке невиправдане посягання на неї мені неприємне. Собака є собака - треба ж їй гарненько рознюхати все навколо, поспілкуватися з представниками свого вигляду, помітити територію. Те, що їх цікавить, нам здебільшого незрозуміло.

Взагалі наші брати менші сприймають мир інакше, по-іншому, ніж ми. І окрім звичних органів чуття, вони володіють ще надзвичайною інтуїцією. Саме цим своїм мало не надприродним чуттям розуміють, що у господаря болить і де. Особливо відрізняються по цій частині кішки - вони майже все як одна "медичні", на відміну від собак, які далеко не всі володіють дарма цілительства.

Моя приятелька Мила, взнавши, про що я пишу, сплескала руками: - Я чудово розумію, що ти напишеш і про мене - тільки, благаю, зроби так, щоб мене не взнали!

Вітамін, її ставний сибірський кіт, вночі звичайно спить у неї на грудях або пахвою. Але після бурхливо відсвяткованого дня народження він влаштувався у неї на лобі - і вранці, не дивлячись на його солідну тяжкість, вона встала з легкою головою, неначе напередодні нічого зайвого собі не дозволила! Мила - пані позитивна, непитуща, і їй якось невтямки, що не тільки її, але і інших, персон куди більш негативних, коти і кішки позбавляють від неприємних ознак похмілля.

Особливо добре волохаті лікарі діють на невротиків - вони знімають симптоми, пов'язані з нервовими стресами, різні болі спазматичного характеру - все одно, судин або шлунку. Як, власне кажучи, і хороші екстрасенси-люди. Багато хто затверджує, що їх кішки або собаки володіють прекрасними здібностями лікувати радикуліт - я охоче в це вірю. Але, як і серед лікарів, які, як відомо, бувають хорошими, бувають поганими, а бувають просто видатними, серед чотириногих цілителів зустрічаються в цьому відношенні особи і менш більш здатні, а іноді і просто унікальні.

Перейти на сторінку: 1 2 3 4


Подібні статті

Кісткові риби
Кісткові риби - найбільший клас хребетних тварин, що нараховує близько 20000 видів. Найдавніші представники цього класу походять від хрящових риб в кінці силуру. В даний час 99% класу належать до так званих костистих риб, які вперше з'явил ...

Біоморфологічні особливості та cхожість насіння Leontopodium alpinum Cass
Флора високогір’я Українських Карпат характеризується високим ступенем ендемізму та рідкісності. Переважна більшість ендемічних та рідкісних видів сформована з малочисельних популяцій. Дослідження стратегії малочисельних популяцій цих видів пов ...

Головне меню