Хвостаті психотерапевти

Позитивні емоції не тільки приємні, але і корисні. При переживанні їх в організмі продукуються ендорфіни і енкефаліни, які впливають на "рецептори задоволення" в головному мозку - і заразом налагоджують гомеостаз, регулюють життєдіяльність організму. Недаремно існує так звана "сміхотерапія", коли людину лікують виключно позитивними емоціями. Американський дослідник і письменник Норман Казінс буквально підняв себе на ноги - у нього був колагеноз, захворювання, що майже завжди закінчується смертю хворого - проглядаючи комедії і діснеєвські мультики мало не всі протягом доби. Щоб посміятися, спостерігаючи за нашими домашніми вихованцями, не потрібно навіть володіти розвиненим відчуттям гумору - настільки бувають вони смішні, зворушливі і забавні самі по собі. До речі кажучи, іноді сміх викликає не саму по собі їх поведінку або зовнішній вигляд, а то, що ми бачимо себе в них, як в дзеркалі. Правда, ведуть вони себе нехитріше, ніж ми, і їх прийоми видні здалеку. Біля кожного з нас повно веселих історій про своїх вихованців - а якщо не своїх, то про тварин своїх рідних і друзів. Якщо ви їх проаналізуєте, то майже завжди виявиться, що вони здаються нам забавними саме тому, що в карикатурній формі ми бачимо в своїх чотириногих друзях людські риси - і мова тут зовсім не тільки про мавп, так на нас схожих.

Собака або кішка завжди відчуває настрій господаря, та і взагалі будь-якої людини, з якою вона тісно спілкується. Це легке перевірити - похничьте повиразніше, і будь-який нормальний пес тут же кинеться вас слиняво заспокоювати. Глаша одного разу трохи не зірвала мені сеанс гіпнозу - добре знайома їй пацієнтка в стані гіпнотичного трансу заплакала, як і належить в той момент за сценарієм, і моя надзвичайно емфатична собачка кинулася її утішати - добре, що я вмудрилася перехопити її в саму останню мить. До речі, емпатія - це здатність відчути в переживання іншого, поставити себе на його місце, співпереживати йому. Хорошим психотерапевтом без неї стати просто неможливо; так от, у наших чотириногих членів сім'ї звичайно дуже розвинені не тільки інтуїція, але і емпатія.

Вивчивши господаря, домашні улюбленці тонко відчувають, коли можна підійти до нього і підлащуватися, а коли краще взагалі не попадатися на очі. У однієї моєї знайомої, схильної до різких змін настрою, живе кішечка, яка може годинником грати з своєю господинею в її "хороші дні", зате в "погані" ховається і ледве чи цілодобово не попадається їй на очі.

Колись я писала про те, що негоже тримати свого чоловіка на прив'язі - все одно, чи на строгому ошийнику, на ланцюзі або на довгому повідці. Судячи з мого досвіду - і психотерапевтичному, і особистому - ніякий мотузочок не врятує, якщо чоловік хоче піти з сім'ї, набагато надійніші узи невидимі, емоційні, які зв'язують не тіла, а душі. Можливо, мені так здається ще і тому, що я дуже ціную свободу - і свою, і своїх близьких - і будь-яке невиправдане посягання на неї мені неприємне. Собака є собака - треба ж їй гарненько рознюхати все навколо, поспілкуватися з представниками свого вигляду, помітити територію. Те, що їх цікавить, нам здебільшого незрозуміло.

Взагалі наші брати менші сприймають мир інакше, по-іншому, ніж ми. І окрім звичних органів чуття, вони володіють ще надзвичайною інтуїцією. Саме цим своїм мало не надприродним чуттям розуміють, що у господаря болить і де. Особливо відрізняються по цій частині кішки - вони майже все як одна "медичні", на відміну від собак, які далеко не всі володіють дарма цілительства.

Моя приятелька Мила, взнавши, про що я пишу, сплескала руками: - Я чудово розумію, що ти напишеш і про мене - тільки, благаю, зроби так, щоб мене не взнали!

Вітамін, її ставний сибірський кіт, вночі звичайно спить у неї на грудях або пахвою. Але після бурхливо відсвяткованого дня народження він влаштувався у неї на лобі - і вранці, не дивлячись на його солідну тяжкість, вона встала з легкою головою, неначе напередодні нічого зайвого собі не дозволила! Мила - пані позитивна, непитуща, і їй якось невтямки, що не тільки її, але і інших, персон куди більш негативних, коти і кішки позбавляють від неприємних ознак похмілля.

Особливо добре волохаті лікарі діють на невротиків - вони знімають симптоми, пов'язані з нервовими стресами, різні болі спазматичного характеру - все одно, судин або шлунку. Як, власне кажучи, і хороші екстрасенси-люди. Багато хто затверджує, що їх кішки або собаки володіють прекрасними здібностями лікувати радикуліт - я охоче в це вірю. Але, як і серед лікарів, які, як відомо, бувають хорошими, бувають поганими, а бувають просто видатними, серед чотириногих цілителів зустрічаються в цьому відношенні особи і менш більш здатні, а іноді і просто унікальні.

Перейти на сторінку: 1 2 3 4


Подібні статті

Загальна характеристика типу Земноводні
Об’єкт даної роботи – клас земноводні. Це самий нечисленний клас хребетних. Назва цієї групи говорить про те, що ці тварини, що виходять на сушу, не відірвалися ще в повній мірі від життя у воді. Метою курсової роботи є детальне розгля ...

Еколого-ценотичні особливості та представленість родини бобових у флорі України
Бобові — дуже велика родина, що об'єднує 650 родів і до 18 000 видів, широко розповсюджених по всій суші земної кулі. Представники двох інших підродин мімозових і цезальпінієвих - значно поступаються підродині бобових за широтою свого розповсюд ...

Головне меню