Характеристика екотопів місць збирання рослин

Підвищені частини річок Кіровоградщини часто характеризуються засоленням ґрунтів. Тому тут переважають засолені луки з домінуванням осоки розтягнутої та ситника Жерарда. Тут добре виявлене флористичне ядро галофіт них видів. Крім вище названих видів-домінантів, це тризубець морський, скорцонера дрібноквіткова, молочка приморська, солончакова айстра звичайна. Кількість таких галофіт них угрупувань та характерних видів збільшується в області в напрямку з півночі на південь. В таких угрупуваннях неначе зустрічаються як звичайні лучні і болотні види (такі як, лисохвіст лучний, жовтець повзучий, осока заяча та багато інших видів), так і характерні види засолень - галофіти. Серед останніх є і рідкісні для області види - осоки житня та ячменевидна. Вони недарма отримали свою назву - їхні колоски з плодами нагадують відповідно колоски жита та ячменю. На вологих засолених луках зрідка зростає лучно-болотна орхідея - зозулинець болотний, занесений до Червоної книги України.

У більш знижених зволожених місцях заплав, в залежності від засолення, формуються або справжні, незасолені луки з мітлицею білою, осокою гострою, тонконогом болотним, або специфічні луки більш засолених місцезростань. Тут, насамперед слід згадати малопоширені в Україні угрупування із домінуванням осоки дворядної. Цей голарктичний вид осоки знаходиться в Україні на південній межі свого поширення. На вологих луках Кіровоградщини можна знайти багато чимало місцезростань цінних і малопоширених лікарських рослин. На слабо засолених луках - це алтея лікарська, на незасолених - оман високий, валеріана висока, козлятник лікарський.

Особливий науковий інтерес являє зростання по декількох джерельних болотах у північно-східній частині області реліктового виду хвоща великого. Хвощ великий лише зрідка трапляється на рівнинах України. Він утворює густі зарослі майже без участі інших видів рослин. Місцями з ним разом зростає плакун верболистий. По днищу балок на заболочених ділянках можна зустріти куртини верб, із деревовидних - особливо часто білої, а з чагарникових - попелястої з вологолюбними видами різнотрав’я. (2,ст 31-32)

Перейти на сторінку: 1 2 


Подібні статті

Психрофільні мікроорганізми та їх використання
В даному рефераті мова піде про психрофільні мікроорганізми, що широко представлені в тваринному світі. До них належать представники про – та еукаріотів, а також багато видів грибів, дріжджів та навіть комах і хребетних. В останні роки впл ...

Вплив факторів навколишнього середовища на популяції гідробіонтів
У світі все живе пов'язане з водою і значною мірою складається з води. Академік В.І. Вернадський зазначав, що «вода стоїть осібно в історії нашої планети, не має природного тіла, яке могло б зрівнятися з нею за впливом на хід основних прир ...

Головне меню